"הלחץ הוא רגיל אצלי. בכל יום אני יכול להרוג מישהו בטעות" | עונה 2, פרק 1
Play • 46 min

כבר היינו רגע לפני עלייה לאוויר, עם פרק ראשון מוכן לעונה השנייה של "25 שעות ביממה", הפודקאסט שעוסק בזמן ובהתנהלות בתוכו, אבל אז פרצו ימי הלחימה בדרום, עם האזעקות והפרעות בשאר הארץ - 11 ימים, שאפילו שנה וחצי של מגיפה עולמית, לא הכינה אותנו לעוצמת השיבוש שהם חוללו. 

אז החלטנו לפתוח דווקא עם פרק אחר, המדריך למשתבש - מה לעשות כשהשיגרה קורסת עלינו? מלחמה היא דוגמה קיצונית, מגיפה עולמית היא באמת אירוע של פעם במאה, אבל הרגע הזה, שסדר היום הופך להיות אי-סדר איום, הוא הנושא של הפרק הראשון. 

כדי להבין את השיבוש לעומק ואיך להתמודד איתו פגשנו את פרופ' נחום (נחצ'ה) נשר, מנהל היחידה לכירורגיית חזה זעיר-פולשנית באיכילוב, שנפל בשבי הסורי ובהמשך היה ביחידת החילוץ וההצלה הארצית. אדם שכל טעות מקצועית שלו עולה בחיי אדם, ושבכל רגע נתון יכול לקבל טלפון שמורה לו להיות תוך שעה וחצי על מטוס בדרך לזירת אסון.

התחנה הבאה היא אצל אפרת דובדבני, שהיתה מנהלת האירועים של יצחק רבין בחודשים האחרונים של חייו, שעה שסדר היום היה משובש בגלל המחאות האלימות נגדו. בהמשך היא ניהלה את היומן המתפקע של הנשיא שמעון פרס, שסדר היום הלאומי דאג לשבש גם אותו.

לבסוף, נפגשנו עם ד"ר חגי מעוז מבית החולים "שלוותא". הוא מטפל בילדים ונערים אוטיסטים שעבורם כל יציאה מהשגרה, ולו הקטנה ביותר, היא אירוע מטלטל. איך מתמודדים עם האתגר הזה ואיזה כלים אפשר לקחת מהטיפול בהם לחיים שלנו?

אז לא צריך לחכות שעטלף יאכל פנגולין או בן גביר יפתח לשכה בשייח ג׳ראח כדי שהכאוס יפרוץ לחיינו. כדי להתכונן לשיבושהבא -  קטן כגדול - אנחנו מציעים לכם לגזור ולשמור.

See omnystudio.com/listener for privacy information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu