Martin Rozhoň: "Investuji hodně na základě intuice a dobrého pocitu"
53 min

Téma investic do startupů v tomto díle proberu s Martinem Rozhoněm. Martin se poté, co prodal společnost Vivantis, stal angel investorem. Jeho přístup k investicím je malinko specifický. Věří v karmu a to, aby mu chodily na investice dobré projekty, si zadává nahoru.

Martin Rozhoň je angel investor, který svým zainvestovaným projektům pomáhá aktivně. Ať už  konzultacemi, poradenstvím, cennými radami při rozhodování nebo nastavování byznys modelů a strategií. Před samotnou investicí se chce s founderem (foundery) dobře poznat, aby si seděli hlavně lidsky. Mluví o “dobré karmě” founderů. Tedy nějaké energii, která z nich vyzařuje.

Nebaví ho termíny, ani se do nich nenechá tlačit. Rozhodování do čtyřiceti osmi hodin není pro něj, důležitější pro Martina je si celý projekt navnímat a cítit, že to bude fungovat. Dá na intuici.

Nejmenší Martinova investice je jeden milion korun, nejvyšší jedenáct. Rád se spojuje i s dalšími investory, pokud je třeba větší investice.

Podle Martina je každý startup tak trochu šílený a tak trochu geniální a často se pohybuje na hranici krachu. Jeho motivací není na prvním místě za každou cenu vydělat spoustu peněz. Chce, aby ho práce naplňovala a aby naplňoval svoje poslání.

O dobré projekty si říká “tam nahoru”. Jestli vás zajímá, jakým způsobem si “tam nahoru” říká a jestli mu to funguje, poslechněte si rozhovor s Martinem. V závěru rozhovoru se dotkneme tématu reality světa, našich poslání, duší a toho, jak podle Martina funguje svět a jak žít spokojený a šťastný život. Jak sám Martin říká, někdo si o něm myslí, že je tak trochu blázen.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu