66: Petr Heller (Retailys) - O budování e-shopů v zahraničí a expanzi do Asie
28 min

Kvalitní správa e-shopu, či prodej přes online tržiště, zabere spoustu času. To se snaží změnit Retailys, multikanálový e-commerce nástroj. Usnadňuje prodávat své zboží v e-shopech a tržištích po celém světe a vše centralizovaně spravovat. Ředitel a zakladatel Retailys Petr Heller v dnešním podcastu Na vlně podnikání vysvětlí, jak vypadá svět mezinárodního e-commerce, jak rozvíjet firmu v Asii a jaká jsou specifika různých zahraničních trhů.

„Pro evropskou firmu znamená online aktivita otevřít si e-shop nebo Amazon. Pro firmu z Jihovýchodní Asie to znamená automaticky expandovat pomocí internetu,“ vysvětluje Heller rozdíly mezi evropským a asijským pojetím online trhu. Petr se v různých světových trzích opravdu vyzná. S premiérem nedávno absolvoval podnikatelskou delegaci do jihovýchodní Asie.

Zúčastnil se také CzechAcceleratoru, CzechMatche v Singapuru, ale i několika konferencí po celém světě, jako například slavné Unbound London. Na rozjezdu firmy se podílela i agentura pro podporu podnikání CzechInvest. Retailys se také pyšní nejrychleji vybranými téměř devíti milióny korun na Fundliftu.

 

V rozhovoru s Petrem Hellerem se ještě dozvíte:
  • Mít zahraniční e-shop neznamená stávající obchod přeložit do cizího jazyka
  • Jak se Petr Heller dostal z Česka do Cambridge a odtud do Singapuru
  • Jak se firmy v Asii staví k expanzi a jak při ní využívají internet
  • Na co musí myslet firmy, pokud se rozhodují, jestli vybudovat e-shop, nebo zboží nabízet přes Amazon

 

V podcastu zaznělo:

Program Podpora start-upů od CzechInvestu.

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu