54: Lukáš Pitter (2FRESH) o design thinking a efektivních schůzkách
23 min

Lukáš Pitter je designér a spoluzakladatel agentury 2FRESH. Lukáš ovšem chápe design hlavně jako řešení problémů a je velký propagátor techniky Design Thinking, díky které úspěšně řeší problémy ve firmách. Momentálně se zaměřuje na meetingy a jejich efektivitu.

Jsou podle vás firemní porady zbytečné? Lukáš vám v rozhovoru s Danem Tržilem vysvětlí, jak by měla správná firemní porada vypadat i jaké chyby mnohdy společnosti dělají.

Sám sebe označuje za designéra, ale dodává, že design je spíš mind-set, nežli umění. „Od Amazonu třeba víme, že na schůzce nemá být víc lidí, než sní jednu pizzu,“ říká a představuje i další triky, jak firemní meetingy zefektivnit, aby z nich měli zaměstnanci stejný pocit, jako lidé mívají po prvním rande.

V rozhovoru s Lukášem Pitterem se dozvíte:

  • Jací lidé obvykle meetingům dominují.
  • Proč si Lukáš myslí, že z nás dělba práce udělala mrzáky.
  • Představí techniky, které zlepší průběh vašich firemních schůzek.
  • Na závěr také vysvětlí, jak dlouho lidé vlastně dokážou dávat pozor.

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu