67: David Vrba - O životě v korporacích a firemní kultuře
Play • 30 min

David Vrba má spousty zkušeností s prací v korporátech i vedení lidí. Pracoval v Linetu, Zátiší a více než osm let ve 3M. Zde se vypracoval na pozici Managing director. V dnešním rozhovoru s Danem Tržilem se rozpovídá o vysokých pozicích ve firmách, i o řízení lidí a procesů.

“Pozice lokálního generálního ředitele je vrchol kariéry z pohledu spokojenosti,“ vysvětluje Vrba v další části rozhovoru. Zde popisuje, jak se firmy vlastně řídí. On sám se vždy dívá hlavně na čtyři ukazatele – oblast lidských zdrojů, strategii firmy, jaké kroky jsou lidé schopni vykonávat a jak je firma zdravá z finančního hlediska. Dodává, že jeho oblíbenou částí je hlavně zkoumání prvních dvou ukazatelů. O manažerských pozicích tak má velký přehled. Kromě zmíněných firem působí jako partner v Cocumě, jako partner a spoluzakladatel v Digiskills a zakládající člen Red Buttonu.

Dojde i na téma firemní kultury. Na to, jak taková kultura ve firmě vlastně vznikne a jak ji může schopný CEO podpořit, či zničit. Řeč bude i o budoucnosti ve firmách, podle Vrby totiž velkou část práce brzy zastane umělá inteligence a na ředitelích a manažerech tak bude, aby byli více lidští.

 

V rozhovoru s Davidem Vrbou se ještě dozvíte:
  • Co považuje za vrchol své kariéry
  • Jaká je role CEO při tvorbě firemní kultury
  • Jak se mění taková kultura v gigantech, jako je Microsoft
  • Kdy a proč se David rozhodl odejít z velkých firem

Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎.

Zmíněno v podcastu:

Rozhovor Dana Tržila s Martinem Rozhoněm v podcastu Na vlně podnikání.

Metody od Verne Harnishe

Kniha od Satya Nadella

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu