76: Lukáš Janoušek (Twisto) – O fintech řešení v Česku, investicích a expanzi
Play • 24 min

Lukáš Janoušek je v současnosti marketingový ředitel ve fintech start-upu Twisto. Ještě než do firmy přišel, založil virtuálního operátora Gorila mobil, který koupilo O2. Poté stál i u zrodu firmy Epico International, které nyní uspokojuje poptávku po Apple Premium výrobcích. Vydělané peníze ale vložil do Twista, protože věděl, že chce změnit způsob placení na internetu.

V dnešním podcastu Na vlně podnikání probere Lukáš s Danem Tržilem jak fintechy mnohdy dřou bídu s nouzí i když mají miliardové nápady a jak dlouho firmám trvá, než se z nich stanou leadeři trhu. Jelikož se Lukáš Janoušek v Twistu stará o marketing, značku i akvizice, prozradí, jak firma přistupuje ke konkurenci a svěří se, že je rád, když lidé berou Twisto jako alternativu k Revolutu, raději, než ke klasickým finančním institucím.

Dan probere s Lukášem také jeho oblíbené téma – expanze do zahraničí. Twisto totiž brzy otevře pro investory a hodlá vstoupit na rumunský trh.

 

V rozhovoru s Lukášem Janouškem se ještě dozvíte:
  • Jak složité je přinášet nové řešení do něčeho tak tradičního, jako je bankovnictví
  • Co znamená mít za sebou investory jako je Miton, či Tomáše Čupra
  • Co vlastně znamená fintech a čemu se Twisto přesně věnuje
  • Jak dlouho firmám trvá, než začnou vydělávat

Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎. Použijte promo kód PODCAST pro slevu 3000 korun ze startovacího poplatku.

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu