80: Matěj Matolín (STRV) - O moderním HR a budování vlastní značky
Play • 21 min

Matěj Matolín je headhunter. Vede oblíbený web Lovec hlav a šéfuje HR oddělení ve firmě STRV. V dnešním díle podcastu Na vlně podnikání s Danem Tržilem rozebere důležitost správných HR postupů, popíše, jaké jsou trendy při přijímání zaměstnanců, včetně praktických tipů a poradí, jak si zaměstnance udržet.

Při rozhovoru ovšem nepůjde pouze o trendy v péči o zaměstnance. Matěj si před pěti lety začal budovat svůj vlastní brand a vydal se vlastní cestou. Nyní se věnuje především roli vedoucího HR oddělení v STRV, zároveň ale dál školí a konzultuje. Podle něj totiž lidé nemusí být pouze freelanceři, či pouze zaměstnanci. Je prý možné oba tyto závazky kombinovat, jak to člověku vyhovuje.

Popíše, v čem mu HR připomíná sales a marketing. Vysvětlí, jak on shání nové zaměstnance a proč by se Česko v tomto ohledu mělo lépe otevřít světu. Poradí také, co uchazeči od firem očekávají a čím je může zaměstnavatel snadno odradit. „Nikdo nebude čekat, až se mu pohovoru za 14 dní někdo ozve. Přitom v minulosti to bylo běžné,“ říká Matolín.

V rozhovoru s Matějem Matolínem se ještě dozvíte:
  • Jak mohou i menší firmy budovat svůj brand tak, aby se u nich uchazeči o zaměstnání stáli frontu
  • Jaké konkrétní procesy Matěj nastavil v STRV
  • Jak je složité se posouvat v práci konzultanta a nemít jen jednoho klienta
  • Jak by se měla změnit česká legislativa

Partnerem epizody je podcast Nelidské zdroje o moderním HR.

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

 

Zmíněno v podcastu:

Rozhovor Dana Tržila s José Kadlecem v podcastu Proti proudu.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu