96: Martina Bláhová (MakeITtoday) - Jak naučit děti programovat
21 min

Martina Bláhová, která přijala pozvání do dnešního dílu podcastu Na vlně podnikání, stojí v čele společnosti MakeITtoday. Firma se zaměřuje na výuku programování pro nejmenší v rámci pravidelných kurzů i příměstských táborů. V rozhovoru s Danem Tržilem dnes představí tipy a triky, díky kterým se jí daří učit malé děti IT dovednosti.

„Připravujeme děti na život v 21. století,“ říká Martina Bláhová a dodává, že v MakeITtoday učí děti nejen programování, ale i všechny ostatní digitální dovednosti a soft skills. Pomáhají tak dětem rozvíjet jejich talenty. „Až 95 procent základních škol není připraveno na výuku informatiky odpovídajícím způsobem. Nemají vybavení, učitele, ani prostor v rozvrhu,“ vysvětluje Martina, proč se firmě v jejím sociálním podnikání daří a do jejích kurzů se hlásí stále více a více dětí.

V rozhovoru popíše, co děti na kurzech programování obvykle nejvíce baví a proč si ona sama myslí, že lepší chápání moderních technologií je důležité pro děti a nejen pro ně. Popíše také plány společnosti do budoucna, a jak funguje partnerské soužití její společnosti a technologických gigantů jako je například Avast.

 

V rozhovoru s Martinou Bláhovou se ještě dozvíte:
  • Jak motivovat děti, aby se učily programovat
  • Jak dlouho dokáží děti dávat pozor
  • Jaká je zpětná vazba od rodičů
  • Jaký je v praxi cíl sociálního podnikání

Další díly podcastu naleznete na serveru Navlnepodnikani.cz

 

Sponzorem dnešního dílu podcastu je Fakturoid, program, který zrychlí a zjednoduší vše, co s fakturami děláte. Při registraci nezapomeňte v políčku Jak jste se o nás dozvěděli uvést „NVP“. Získáte tak dvacetiprocentní slevu na první rok používání.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu