58: Štěpán Bartyzal (Recruitis.io) o HR a o tom, že CVčka jsou mrtvá
23 min

Štěpán Bartyzal stojí za náborovým softwarem Recruitis, za webem PrácevČR.cz, vede rozhlasový pořad Personalistika Zet a hlavně sleduje (a snad i určuje) trendy na české HR scéně. Zaměřuje se především na recruiting IT odborníků a sám říká, že čeští vývojáři jsou extrémně šikovní.

Jak poznat, že zájemce o místo zapadne do vaší firmy a jak poznat, jestli nová firma bude sedět vám? I o tom bude vyprávět v dnešním rozhovoru recruiter Štěpán Bartyzal. S Danem Tržilem proberou různé pohledy na práci, motivaci, ale také prozradí několik business nápadů.

“CVčko je podle mě mrtvý,” říká Štěpán Bartyzal a vysvětluje, jak by se uchazeči hledali lépe a efektivněji a proč o vás životopis nic neřekne. Poradí proto, o jaký start-up by byl na českém trhu zájem.

 

V rozhovoru se Štěpánem Bartyzalem se dozvíte:
  • Štěpán prozradí, jaké trendy HR zažívá a jak fungovalo hledání lidí před krizí
  • Zjistíte, že Štěpán má v rukávu desítky nápadů a nechce se smířit s tím, že je všechny nepřivede k životu
  • Vysvětlí, co je to parsování a že se mu v Česku nikdo nevěnuje
  • Na závěr poví, že klasické pohovory v kanceláři možná budou také brzy minulostí
 

Zmíněno v podcastu:

Rozhovor v podcastu Proti proudu Dana Tržila s Josefem Kadlecem

Rozhovor v podcastu Na vlně podnikání Dana Tržila s Michalem Šrajerem

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu