58: Štěpán Bartyzal (Recruitis.io) o HR a o tom, že CVčka jsou mrtvá
Play • 23 min

Štěpán Bartyzal stojí za náborovým softwarem Recruitis, za webem PrácevČR.cz, vede rozhlasový pořad Personalistika Zet a hlavně sleduje (a snad i určuje) trendy na české HR scéně. Zaměřuje se především na recruiting IT odborníků a sám říká, že čeští vývojáři jsou extrémně šikovní.

Jak poznat, že zájemce o místo zapadne do vaší firmy a jak poznat, jestli nová firma bude sedět vám? I o tom bude vyprávět v dnešním rozhovoru recruiter Štěpán Bartyzal. S Danem Tržilem proberou různé pohledy na práci, motivaci, ale také prozradí několik business nápadů.

“CVčko je podle mě mrtvý,” říká Štěpán Bartyzal a vysvětluje, jak by se uchazeči hledali lépe a efektivněji a proč o vás životopis nic neřekne. Poradí proto, o jaký start-up by byl na českém trhu zájem.

 

V rozhovoru se Štěpánem Bartyzalem se dozvíte:
  • Štěpán prozradí, jaké trendy HR zažívá a jak fungovalo hledání lidí před krizí
  • Zjistíte, že Štěpán má v rukávu desítky nápadů a nechce se smířit s tím, že je všechny nepřivede k životu
  • Vysvětlí, co je to parsování a že se mu v Česku nikdo nevěnuje
  • Na závěr poví, že klasické pohovory v kanceláři možná budou také brzy minulostí
 

Zmíněno v podcastu:

Rozhovor v podcastu Proti proudu Dana Tržila s Josefem Kadlecem

Rozhovor v podcastu Na vlně podnikání Dana Tržila s Michalem Šrajerem

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

Brain We Are CZ
Brain We Are CZ
Brain We Are
95: Mysl a Optimalizace Pro Vhled: Sny, Změněné Stavy Vědomí a Nástroje Pro Konverzaci - Jak pomoci mozku generovat nové myšlenky?
Vhled! To je prostředek, na kterém stojí a padá naše vnímání světa. Každý vynález, technologie i komunikace. Každý posun dál. Bez vhledů bychom nežili ve světě takovém, jaký ho vidíme dnes. A přeci vhled není nic jednoduchého. Lidé jako T. A. Edison nebo Albert Einstein hledání vhledů zasvětili svůj život a díky tomu také přišli na věci, které navždy změnily svět. Vhled se ale neobjevuje jen tak. Nebo ano? Právě o tom jsme se bavili ve dnešním podcastu. Lidská mysl a vnímání totiž disponují nástroji, které nám vhled, speciálně v některých situacích, umožňují. Můžeme si optimalizovat kognici pro vhled? Jak s tím souvisí změněné stavy vědomí? Proč si zapisovat sny a může být člověk na snech závislý? Jak se pohybovat v komunikaci, abychom dospěli ke vhledům? Proč kultivovat své "chápadlo" reality? Proč si nastavovat budík pro své budoucí já? O tom a ještě více se dozvíte v dílu, který je bohatý na naše vhledy, které zrály několik měsíců. Ale kdo ví, třeba si v něm najdete i ten svůj? Zdroje:  Studie: Sny a realita https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rsos.192080 Studie: Neuronální sítě a sny https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnhum.2013.00412/full Kniha: The Dream Drugstore - Allan Hobson * Pořiďte si náš nový kurz průvodce suplementy s 50% slevou!   * Sledujte Brain We Are na sociálních sítích: Instagram  nebo Facebook       * Podpořte nás jednorázově nebo na startovači        * Zadej kód "BWA" pro 10% slevu na UpLife.cz "Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu" Minutáž: 01:30 - Kryštofův sen a spánková paralýza 03:00 - Spánek a vzpomínky 06:00 - Temná stránka pamatování snů 07:10 - Vojtův sen a noční můra 09:00 - Afantázie - neschopnost vidět obrazy 11:10 - Vizuální a nevizuální představivost 12:45 - Sny a závislost? 14:00 - Jak vzniká sen? A jak ho využít ke kreativním vhledům? 20:20 - Studie: Jak sny korelují s prožíváním? 22:30 - Jak stavíme koncepty v naší konverzaci? 26:00 - Chápadlo reality 31:00 - Percepční okénka lidí 36:30 - Co to znamená být dobrý člověk? A proč je komunikace tak důležitá? 41:00 - Introspekce, niterné doptávání a jiné způsoby vědění 47:10 - Proč vzniká závislost na změněných stavech vědomí? 52:20 - Meditace - Jedna z nejvýhodnějších závislostí 57:00 - Nastav si budík pro své budoucí já !
1 hr 2 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu