79: Martin Mates (Econea) - O podnikání, které má smysl
Play • 20 min

Martin Mates je spoluzakladatel e-shopu pro každodenní hrdiny - Econea.cz. V dnešním díle podcastu Na vlně podnikání popíše, jak se buduje obchod, který se zaměřuje na potřeby do domácnosti pro lidi, kteří myslí na budoucnost naší planety, snaží se žít více ekologicky a hlavně - začali u sebe. Produkty, které na e-shopu Econea totiž najdete, nejsou na jedno použití.

Pro Martina a jeho kolegu Pavla přišel obrat v podnikání v e-shopu Econea, když se naučili dělat marketing na Facebook. Od té doby začal firmě strmý růst a obchodu se začalo opravdu dařit. V rozhovoru s Danem Tržilem tak Martin představí pár tipů a triků, které se naučil a které na internetu při komunikaci s klienty opravdu fungují. Prozradí také, kde se naopak spálil.

Pokud si myslíte, že Econea je jen další menší e-shop, který někdo spravuje po večerech, tak vás překvapí, že měsíční obrat obchodu po pěti letech na trhu činí sedm milionů korun a za letošní březen evidují přes 7500 objednávek. Dalším velkým milníkem v podnikání byl příchod investora, který projektu věřil. Tímto investorem nebyl nikdo jiný, než Martin Rozhoň z Vivantisu.

 

V rozhovoru s Martinem Matesem se ještě dozvíte:
  • Jak funguje vztah s klienty pomocí newsletterů
  • Jaký byl první zaměstnanec, kterého do obchodu přijali
  • Jak získali investora
  • Jak je důležitá role mentora a jak často se s ním setkávají

 

Partnerem epizody je eVisions. Online marketingová agentura, která vám pomůže s expanzí na zahraniční trhy.

Poslechněte si také rozhovor s investorem Martinem Rozhoněm, který se rozhodl projekt podpořit.

 

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu