68: Petr Murmak (Czech Game Edition) - O tvrdém byznysu deskových her
27 min

Dnes se vydáme do světa deskových her. Petr Murmak z Czech Game Edition poodkryje skrytou stránku tohoto zajímavého a velice specifického byznysu. Popíše, jak vlastně k deskovkám přišel a jaké byly jeho první podnikatelské kroky.

Petr Murmak dále vysvětlí specifika digitálních deskových her. Podle něj totiž nelze jen deskovou hru překlopit do digitálu, je naopak potřeba vytvořit její novou digitální verzi, někdy včetně upravených pravidel. Posluchačům přiblíží, jak se deskové hry vlastně vyvíjí a o kolik je to jiné, než vývoj počítačových her. Připomene také úspěch své vlajkové lodi – Codenames.

Dan Tržil se Petra také vyptá, kolik vlastně vydavatel má z jedné tisícikoruny, za kterou si hráč svojí deskovku koupí. Na závěr Petr Murmak poví, čím to je, že se Czech Game Edition tak daří.

V rozhovoru s Petrem Murmakem se ještě dozvíte:
  • Petr Murmak představí výhody a nevýhody digitálních deskových her
  • Popíše, jak je to vlastně se zaměstnanci, kteří mají na starost vývoj nových her
  • Srovná vývoj i distribuci digitálních a klasických deskovek
  • Na závěr prozradí i to, co bylo v jeho podnikání klíčové a díky čemu dokázala firma Czech Game Edition uspět ve světě

Partnerem epizody je Twisto.cz. Platební appka s kartou, která zjednodušuje život.

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu