64: Richard Galovič (Favorit) - O záchraně legendární značky
22 min

Richard Galovič vám poví, jak se zachraňuje legendární značka kol. Za samotnou značku Favorit zaplatil pět milionů korun a podle jeho slov, to byla dobrá koupě. Za pravdu mu dává rychle rostoucí byznys a expanze. Galovič v rozhovoru popíše, proč se rozhodl dělat kola na zakázku a nevybral si cestu výrobců, která kola nakupují v Číně a s mikromarží je prodávají.

„Když chcete vybudovat značku vaší osobnosti, trvá to tak pět let. Když chcete vybudovat značku firmy, tak to trvá tak patnáct až dvacet let,“ vysvětluje Galovič, proč se rozhodl koupit Favorit a nezačínal s vlastním podnikem na zelené louce.

Dan Tržil se ho v dnešní epizodě Na vlně podnikání zeptá na expanzi do ciziny, i na to, jak se jeho firma vlastně liší od konkurence. Galovič totiž při budování značky postupoval jako profesionál, našel si velký a nezaplněný trh na kterém prorazil. O tom, jaký je jeho zákazník, chce vědět maximum a nebojí se mu nabídnout kolo i za sto tisíc korun.

 

V rozhovoru s Richardem Galovičem se dozvíte:
  • Jaké jsou pro a proti při tlačení značky zpátky na vrchol
  • Kdo jsou jeho zákazníci, kteří si neváhají připlatit za kvalitní zboží
  • Proč se vlastně rozhodl jít do takto riskantního podniku
  • Jak je na tom s počtem zákazníků, ale i zaměstnanců

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

Partnerem epizody je eVisions. Online marketingová agentura, která vám pomůže s expanzí na zahraniční trhy.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu