104: Dita Přikrylová (Czechitas) - Každá firma by měla mít sociální přesah
Play • 36 min

Hostem dnešního dílu Na vlně podnikání je Dita Přikrylová, kterou si fanoušci podcastů pamatují z desátého dílu Proti Proudu. Jak se její neziskovka Czechitas, která se soustředí na výuku informačních technologií pro ženy, za tři roky posunula? Jaká jsou specifika šéfování neziskovky a jaké má Dita plány s expanzí? To se dozvíte právě teď v rozhovoru nahrávaném před živým publikem.

„Czechitas vyrábí i metodiky, které se snažíme dát aktivním učitelům, aby zatraktivnili hodiny a posunuli se od Excelu a Wordu trošku dál k základům algoritmizace,“ vysvětluje Dita v rozhovoru s Danem Tržilem a popisuje i další cesty, kterými se snaží spojit svět dětí a moderních technologií.

Czechitas, která nyní působí v sedmi pobočkách po Česku a ročně vzdělává 10 tisíc studentů, je nezisková organizace. Co to pro Ditu znamená? Jaké jsou rozdíly v řízení neziskovky a klasické společnosti s ručením omezeným, či jak a jestli vůbec může neziskovka v platech konkurovat soukromým firmám, se dozvíte v dnešním díle podcastu Na vlně podnikání.

 

V rozhovoru s Ditou Přikrylovou se ještě dozvíte:
  • Proč Czechitas zůstala nezisková organizace
  • Jestli se Dita stále v neděli večer těší na pondělní ráno
  • Jaké znevýhodněné skupiny školí
  • Jak shání zaměstnance, pro které není primární motivací mzda

Sponzorem dnešního dílu podcastu je Fakturoid, program, který zrychlí a zjednoduší vše, co s fakturami děláte. Při registraci nezapomeňte v políčku Jak jste se o nás dozvěděli uvést „NVP“. Získáte tak dvacetiprocentní slevu na první rok používání.

Další díly naleznete na webu Navlnepodnikani.cz

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu