Pavel Šíma: Roivenue - Startup není nikdy za vodou
Play • 25 min
Pavel Šíma je ukázkový případ toho, kdy víra v produkt pomůže překonat i stovky odmítnutých obchodů. Pavel odešel z agentury do startupu Roivenue. Brzy se stal jeho CEO a nyní se věnuje expanzi firmy do Velké Británie. Jeho příběh je plný sebeobětování a práce na dvě stě procent. Protože jenom tak je možné ze startupu udělat stomilionový podnik.  

Sníte o práci ve startupu? Jste připraveni tvrdě pracovat? Tak přesně pro vás je tu rozhovor Dana Tržila s Pavlem Šímou. Ten poví svůj příběh, jak se ze skvěle placeného místa rozhodl odejít za partou lidí, které potkal v coworkingovém hubu, do jejich startupu Roivenue. Pavel se netají tím, kolik vydělával jako zaměstnanec a na kolik si přišel v prvních měsících ve startupu.

Dozvíte se tak, jak se z člověka, který bral mzdu o šesti cifrách, stal někdo, kdo si musel půjčovat na autobus domů. Zjistíte ale i konkrétní rady o tom, jak se startup buduje, kdy je potřeba zabrat a hlavně, jak neztratit naději. Mladá firma totiž podle Pavla Šímy potřebuje někdy i pět let, než přestane všechny vydělané peníze investovat. Ani těžké chvíle tak Pavla nepřiměly opustit projekt, kterému věřil. A tak se nyní v Roivenue věnuje expanzi do zahraničí, startup zatím hledá nové mladé talenty a roste.

 

V rozhovoru s Pavlem Šímou se dozvíte:
  • Jak si našel práci ve startupu a proč se rozhodl, že je to něco, co chce dělat
  • Co by měla začínající firma udělat, když dostane první investici
  • Jak probíhal nábor zaměstnanců ve Velké Británii
  • Na závěr se dozvíte, jak se Pavel Šíma kvůli podniku sám zadlužil

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu