49: David Miklas o lekcích z budování startupu a leteckého simulátoru
21 min

David Miklas je podnikatel. Po prodeji svoji společnost be3D nyní postavil realistický letecký simulátor a staví luxusní elektrolodě.

Podnikatel David Miklas před čtyřmi lety prodal svou firmu na výrobu 3D tiskáren. V rozhovoru s Danem Tržilem vypráví o tom, jak svůj byznys tehdy postavil, jak se snažil prorazit v Americe i o tom, jaká byla schůzka s vedením Wallmartu.

David se po prodeji firmy be3D za desítky milionů rozhodl věnovat své vášni – letectví a námořní dopravě. Jeho první sny byly až příliš ambiciózní a sám David uznává, že by na jejich realizaci potřeboval miliardy a pracovat 18 hodin denně.

Místo projektů, které změní svět, se tak radši dal do projektů, které ho těší. V centru Prahy začal díky financím z crowdfunding provozovat letecký simulátor československého letounu L-410 Turbolet, používaného od roku 1969 pro transportní přepravu, například i českou armádou. Simulátor nyní slouží veřejnosti, ale po získání všech razítek by měl fungovat i jako výcvikový nástroj pro piloty. Jeho dalším projektem je stavba luxusních elektrolodí KeelCraft, na čluny z této firmy se ale zatím můžeme jen těšit.

V rozhovoru s Davidem se dozvíte:
  • Co by udělal David jinak, když by nyní rozjížděl svůj první podnikatelský nápad
  • Jak je důležité přimět zákazníka, aby opravdu dal peníze na stůl
  • Jaká jsou specifika crowdfundingu
  • Proč mají Češi problémy uspět v Silicon Valley
  • V čem je podle Davida budoucnost a proč se takovému projektu on sám věnovat nechce
Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu