F1 Rádio
F1 Rádio
Feb 14, 2021
Co to znamená zmrazit vývoj motorů
Play • 9 min
Co to znamená zmrazit vývoj motorů? Co když někdo bude mít výhodu a jiný nevýhodu? Budou i ty 'zmrazené'? A jak vypadalo zmrazení vývoje motorů předcházející generace osmiválců? O tom je nejnovější epizoda podcastu F1 Rádio. Tentokrát o to víc bacha na zvuk!!
Podcasty Retro Nation
Podcasty Retro Nation
Retro Nation
Wolfcast 32: Vynálezci a vizionáři
Michal Rybka pátrá po tom, kde končí hranice snění a začíná život skutečného vynálezu a komerčního úspěch. uKdo jsou ti lidé, kteří přivádějí na svět život měnící technologie? Mnoho ze současných technologických výdobytků vzniklo na území vědecko-fantastické literatury nebo filmu. S něčím přišel spisovatel A. C. Clarke, něco jiného se objevilo ve Star Treku a nakonec i ve skutečnosti. Není problém něco vymyslet ve fikci – problém je, že nikdo neví, za jak dlouho se to stane skutečností. A jestli vůbec. Třeba takovým tabletům to trvalo sotva pár desítek let a telekomunikační satelity byly ještě rychlejší, ale nadsvětelný pohon nebo phasery, na ty zatím stále čekáme. O evoluci tvořivého myšlení s ohledem na technologie uslyšíte jen a pouze ve Wolfcastu. V přesahovém a široce rozkročeném Wolfcastu se dostanete do dávné minulosti, ale také k Alanu Turingovi nebo Satoši Nakamotovi, Richardu Feynmanovi, Stevu Jobsovi, lidským počítačům a dalším, uděláte si výlet na hřbitov Googlu a zamyslíte se nad vztahem technické geniality a technickým selháním. Tenhle Wolfcast stojí za to. Věřte nám. Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o hardwarových katastrofách, československých počítačích, antitechnických hnutíchnebo o dětských počítačícha Jacku Tramielovi a další Wolfcasty. Podívejte se na _https://www.retronation.cz_na další skvělé výlety do herního retra!
1 hr 36 min
iSport podcast
iSport podcast
iSport.cz
Je reálné, že Šádek koupí Plzeň od Paclíka? Může se Brabec vrátit do Sparty?
Zatím to rozhodně není sezona podle plzeňských představ. I když Viktoria o víkendu zdolala Bohemians 3:1 a na jaře je její bodová úspěšnost výrazně lepší, stále by Západočeši potřebovali být daleko přesvědčivější, aby mohli pomýšlet na návrat do pohárů, ne-li dokonce na boj o titul. V čem se Plzeň zlepšuje, mění nebo stagnuje během sezony? Proč její výkony stále nedosahují kvalit, jaké vykazoval tým Adrian Guľy na jaře minulého roku?   V novém iSport podcastu redaktoři deníku Sport Jakub Konečný a Radek Špryňar detailně rozebírají hru západočeského týmu a zaměřují se blíže na jednotlivé řady celku Adriana Guľy. Má Jindřich Staněk na to být stabilní jedničkou? Co se děje s Jakubem Brabcem a mohl by být na stole jeho návrat do Sparty? Jak ovlivňují výsledky Viktorie výkony rozhodčích?   Zaměříme se ale taky na spekulace, které probublávají fotbalovým zákulisím – ekonomická kondice Plzně a konkrétně majitele Tomáše Paclíka není zdaleka ideální a přetřásá se dokonce i možnost odkupu či vstupu do klubu ze strany ředitele Adolfa Šádka. Je taková varianta reálná a co se bude ve Viktorii dít dál?   O tom všem a mnohém dalším v novém iSport podcastu debatují Jakub Konečný a Radek Špryňar, moderuje Martin Vait. Všechny díly iSport podcastu najdete na iSport.cz/podcasty, ve všech podcastových aplikacích i na YouTube kanále deníku Sport.   0:00 Zlepšuje se Plzeň? Je na Viktorii stále znát komplex ze Slavie? 15:40 Plzeň post po postu: brankáři a obrana. Je Brabec v regresu a nabízí se návrat do Sparty? 28:37 Plzeň post po postu: záloha a útok. Proč si nechala Viktoria utéct Provoda? 39:58 Je reálné, že Šádek koupí Plzeň od Paclíka?
50 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu