EKOmaniaci
EKOmaniaci
Oct 18, 2021
#35 Zuzana Benešová, Živá půda
Play • 44 min
EKOmaniaci: aneb jak se chovat udržitelně v neudržitelném světě? To se dozvíte díky mému podcastu.

Hostem třicátého pátého dílu byla Zuzana Benešová, vedoucí projektu Živá půda. Živá půda je projektem organizací Nadace Partnerství a Frank Bold, který se snaží skrz pomoc vlastníkům, zemědělcům i veřejnosti zastavit znehodnocování půdy.

Zatímco vlastníkům rádi, jak zlepšit kvalitu půdy a zhodnotit ji, zemědělcům pomáhá hospodařit lépe a udržitelněji. Veřejnost se do této oblasti může zapojit skrz monitoring eroze.

V dnešním díle jsme si povídaly nejenom o projektu Živá půda a čím přesně se v něm zabývají, ale hlavně o celé problematice hospodaření s půdou. Například jaký problém je s půdou v současnosti, jaký vliv mají na ni dlouhé lány řepky, které jsou pro Českou republiku tak typické či jak o půdu vůbec lépe pečovat.

Povídaly jsme si i o tom, jak je na tom v této oblasti česká legislativa či jestli jsou u nás nějaké příklady zemědělců, které si můžeme dát za vzor.

Ať už se přímo vy sami pohybujete v oblasti zemědělství či jen vás tato problematika zajímá a přemýšlíte, co vy sami můžete pro zlepšení stavu půdy udělat, tak tato epizoda bude přímo pro vás. Příjemný poslech!

Shrnutí dílu a odkazy na užitečné tipy, které Zuzana zmiňuje, naleznete v článku na webu k tomuto dílu podcastu.
https://ekomaniaci.cz/zuzana-benesova/

Zaujala vás moje tvorba? Podívejte se na můj blog Za lepší život (zalepsizivot.cz) či mě sledujte na Instagramu @zalepsizivot.

Pokud jste stále ztraceni v udržitelném světě, skvělým průvodcem do něj vám bude moje kniha Konec doby odpadové (http://www.konecdobyodpadove.cz/) anebo můj e-book průvodce ekologickým investováním (https://zalepsizivot.cz/ekologicke-investovani/).

V případě zájmu o konzultaci v oblasti ekologického investování mě neváhejte kontaktovat na kterékoliv z mých sociálních sítí. Sestavíme pro váš finanční plán přesně na míru, díky kterému dosáhnete svých cílů. Ekologické investování zde využijeme jako nástroj, jak toho dosáhnout.
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu