PI Technologia
PI Technologia
Jan 21, 2021
Jak regulatorzy mogą pomóc | W chmurze
Play • 30 min
Dziś, na przykładzie sektora finansów, opowiadamy, jak regulacje i państwowe instytucje wpływają na rozwój chmury obliczeniowej.

Zaczynamy od rozmowy ze Sławomirem Flisem z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, który opowiada o pracach nad regulacjami i chmurowych komunikatach. A Szymon Ciach z kancelarii Kochański & Partners mówi o cyfrowej transformacji instytucji finansowych. Na koniec Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP, zdradza, jak chmura wkroczyła do banku.

Rozmowy prowadzi Karol Tokarczyk.

Zapraszamy do słuchania.
Dobra Podróż
Dobra Podróż
Kasia Jadaluk & Kuba Rybicki
Gdzie można dojechać, gdy ogranicza nas nie tylko wyobraźnia, ale i ciało? Michał Woroch o przejechaniu obu Ameryk.
Jeśli nie słyszałaś/eś o Michale, to czas najwyższy to zmienić. Michał Woroch choruje na zanik mięśni i od kilkunastu lat porusza się na wózku, co nie przeszkadza mu realizować samodzielnie wyprawy, na które nie porywa się zbyt wielu pełnosprawnych podróżników. Zastanowimy się, co oznacza niepełnosprawność w podróży, a co w życiu? Gdzie można dojechać, gdy ogranicza nas nie tylko wyobraźnia, ale i ciało? A propos ciała, będzie też trochę zupełnie przyziemnych wątków (np. potrzeby fizjologiczne) i kilka nieziemskich (np. wychodzenie poza ciało). O czym rozmawialiśmy w tym odcinku? 00:00 Wstęp 03:27 Przełamywanie barier 04:06 Z czego znany jest nasz gość? 04:53 Jak zorganizować podróż życia? 06:51 Jak narodził się pomysł przejechania obu Ameryk land roverem? 08:07 Jak kupiliśmy kompletny złom :) 09:20 Busem dookoła Europy 11:27 Forum Land Rovera 14:15 Kto w nas wierzył, a kto nie 14:44 Ile to kosztuje? 15:04 Ryzyko na wyprawach 17:28 Iquitos - stolica dżungli 18:57 Potrzeby fizjologiczne osób niepełnosprawnych w podróży 19:25 Książka Michała Worocha 22:40 Chwile zwątpienia 27:07 Co to Ayahuasca? 31:20 Czym jest podróż? 32:09 Jak to jest być niepełnosprawnym? 33:30 Pierwszy lek na zanik mięśni 35:17 Jak to jest być niepełnosprawnym podróżnikiem? 38:45 Czym jest przyjaźń? 40:36 Trekking dookoła Annapurny. Linki do stron o których rozmawialiśmy w podcaście: - TU KUPISZ KSIĄŻKĘ MICHAŁA: https://michalworoch.com/ksiazka/ - TU JEST INFO NA TEMAT 1% PODATKU, KTÓRY MOŻESZ PRZEKAZAĆ MICHAŁOWI https://michalworoch.com/1-podatku/ - A TU ZAJAWKA WYJAZDU W HIMALAJE: https://youtu.be/4VEn9NP0lsk Zapraszamy do słuchania i czytania! Kasia i Kuba ⭕️ YouTube: Subskrybuj nasz kanał:http://bit.ly/subskrybuj_dobrapodroz ⭕️‍ Po‍‍słuchaj naszych podcastów na: Spotify: https://spoti.fi/34c7C7y Apple Podcast: https://apple.co/38sysvB Google Podcast: https://bit.ly/google-podcast-dobra-podroz ⭕️‍ Social media: Instagram: https://www.instagram.com/dobra_podroz/ Facebook: https://www.facebook.com/tudobrapodroz/ #blogipodroznicze #dobrapodroz #podroz #podcast #michalworoch #krokzakrokiem #amerykiautem #przejazdprzezameryki #niepelnospraniwpodrozy #amerykapoludniowa #amerykapolnocna #landrover #podrozsamochodem
44 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu