Život on Air
Život on Air
May 18, 2020
#9_ ALTA on Air _ Debata o protestech za ochranu přírody v ČR a Německu
Play • 1 hr 9 min

Devátá epizoda je prvním dílem nového formátu, který pracovně nazýváme "ALTA on Air" a jedná se o spolupráci s dramaturgem komunitních událostí Studia Alta Šimonem Pohořelým, který pravidelně organizuje debaty, akce komunitního či inkluzivního charakteru a projekt Kino v Obýváku, který je zaměřen na projekce zejména českých a slovenských dokumentů s lidskoprávní tématikou, či experimentálních snímků. Po každé projekci následuje debaty s tvůrci či tvůrkyněmi těchto filmů.

Debata se čtyřmi protagonisty se točí kolem toho, jak se protestuje u nás a v Německu. Kam jsme se jako společnost od 90. let posunuli a jak se k protestům přistupuje ve veřejném prostoru v těchto zemích. 

Společně se zaměříme na fungování hnutí Fridays For Future, Limity jsme my a Extinction Rebellion

Jsme schopni se osobně angažovat, nebo jsme pouze pasivními přihlížeči, za které vykonají všechnu práci profesionální (transakční) aktivisté?

Na tyto a mnoho dalších otázek vám (možná) odpoví hosté Šimona Pohořelého. 

Debaty se účastní:

Arnošt Novák: pedagog Fakulty humanitních studií a aktivista. Odborně se zaměřuje především na sociální hnutí a environmentální politiku, zabývá se protestními hnutími a jejich vývojem.

Arne Springorum: aktivní člen hnutí Extinction Rebellion. Vystudoval geologii na univerzitě v Cáchách a v Londýně, získal MBA ve Francii na College des Ingénieurs. Roky pracoval jako geolog ve Spojených státech. Od roku 2008 žije a pracuje v Česku.

Petr Zewlakk Vrabec: aktivistický fotograf, který už několik let dokumentuje klimatické protesty v České republice i v Německu. Účastní se nenásilných protestů a svým objektivem zaznamenává akce z bezprostřední blízkosti. Jeho fotografie zobrazují nejen odhodlání protestujících, ale často i nepřiměřené policejní násilí.

Doplnění informací - Ende Gelände  - Německé protinukleární a protiuhelné hnutí.

Debata vznikla ve spolupráci Ufftenživot a Studia Alta s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Tato episoda, svým tématem, nepřímo navazuje na episodu -  #4_Zbyněk Vlk _ Žijící společnost. 

Odebirej _ bit.ly/zivotapple _ bit.ly/zivotgoogle _ bit.ly/zivotspotify

Podcast "Život on AIR" produkuje divadelní soubor Ufftenživot - www.ufftenzivot.cz / facebook.com/ufftenzivot / instagram.com/ufftenzivot

Chcete-li  podporovat naši práci tak můžete zde - www.ufftenzivot.cz/snami

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu