#6_Władysław Dzik, Wodociągi Miasta Krakowa SA i efektywność energetyczna dzięki sztucznej inteligencji [AI]
Play • 44 min

Woda i energia. Niezbędne do życia. Tu i teraz oraz w miastach przyszłości. Dlatego w przedsiębiorstwach z branży wod-kan. tak dobrze 'zaopiekowane'.  Przez ludzi i technologie. 

Wodociągi Miasta Krakowa SA do tej przyszłości są świetnie przygotowane. I nie ustają w działaniach,  by z jednej strony, zapewnić mieszkańcom dostęp do taniej wody świetnej jakości, a z drugiej, zadbać o jakość ścieków. Poszukują także oszczędności w kontekście zużycia energii elektrycznej, a także jej pozyskiwania za pomocą  kogeneracji, farm fotowoltaicznych, czy biogazu. 

Stąd odważne i pionierskie inwestycje w najnowsze technologie, takie jak sieci neuronowe czy sztuczna inteligencja. To od dekad konsekwentnie realizowana cyfrowa transformacja krakowskiego przedsiębiorstwa. 

W #6. odcinku Biznes i Produkcja Podcast rozmawiamy z  Władysławem Dzikiem, kierownikiem  ds. automatyki w Wodociągach Miasta Krakowa SA, który opowiada:
>jak z pasji rodzi się zmiana;
>skąd czerpać środki na inwestycje w innowacje;
>jak dzięki technologiom zadbać o zrównoważony rozwój;
>kiedy pracownicy Oczyszczalni Ścieków Płaszów, jednostki Wodociągów Miasta Krakowa SA 'zaufali' sztucznej inteligencji;
>kogo i na jakim etapie projektu warto zaangażować, by na koniec dnia odnotować sukces?


More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu