Kreatywne sprzedawanie prawdy w dobie fake newsów, deep fake’ów i clickbaitów. Dr Klaudia Rosińska, prof. Robert Kozielski
Play • 56 min

Badania pokazują, że każdy co najmniej raz w miesiącu uznaje fake news za prawdę, a jedna na siedem osób udostępnia nieprawdziwe informacje. Ich rozprzestrzenianie się jest wzmacniane przez media społecznościowe, a żywotność w Internecie – długa. 

Przerażająca skala dezinformacji powoduje, że krótkodystansowo czasem bardziej opłaca się skłamać niż publikować prawdę. Jednak w długim okresie wygrywać będą te firmy, które w kreatywny sposób sprzedadzą prawdę i rzetelne informacje. Zwłaszcza że wzrasta obecnie świadomość praktyk dezinformacyjnych i wynikająca z nich ostrożność odbiorców.

W tym odcinku questus marketing podcast staramy się odpowiedzieć na takie pytania, jak:

·        Jakie przejawy i narzędzia dezinformacji obserwujemy w marketingu?

·        Kto jest najbardziej podatny na fake newsy?

·        W jaki sposób sztuczna inteligencja będzie wpływać na dezinformację?

·        Jakie są strategie radzenia sobie z fake newsami?

Clickbaity, podszywanie się, manipulowanie kontekstem, greenwashing czy fałszywe recenzje produktowe to tylko niektóre przykłady fake newsów, o których dyskutują:

·        dr Klaudia Rosińska – Ekspert ds. przeciwdziałania dezinformacji w NASK Państwowym Instytucie Badawczym 

·        prof. Robert Kozielski – CEO questus – jedynego w Polsce Akredytowanego Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnego The Chartered Institute of Marketing (CIM)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu