Jak investovat
Jak investovat
May 10, 2023
Daniel Gladiš: Burford Capital (BUR) & jak probíhá financování soudních sporů
Play • 40 min

Rozhovor se zakladatelem akciového fondu Vltava Fund Danielem Gladišem o společnosti Burford Capital (ticker: BUR), která financuje soudní spory. V rozhovoru se dozvíte, jak funguje financování soudních sporů, co je na této společnosti zajímavé, nebo jak takový business ocenit.  (Natočeno 2. května 2023, NEJEDNÁ SE O INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ)

🗞  31. března rozvířila dění na trzích zpráva, že americký soud rozhodl v neprospěch Argentiny v soudním sporu týkajícího se vyvlastnění akcií společnosti YPF. Potenciální škoda pro Argentinu vychází na 9-15 mld USD, což z případu dělá jeden z největších tohoto typu v historii. Pro akciové investory je to zajímavé tím, že podstatná část odškodnění připadne britské společnosti Burford Capital, která je kótovaná na burzách v Londýně a New Yorku.

👉  Nenechte si ujít Českou investiční konferenci, která proběhne 13. a 14. listopadu 2023 v Praze.

BIO: Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice.

Jeho názory na aktuální dění na akciových trzích můžete sledovat na jeho Twitter účtu.

V PODCASTU SE DOZVÍTE:

  • Jak dlouho má společnost BUR ve svém portfoliu a kdy ji nakupoval (1:19)
  • Business model aneb jak funguje fungování soudních sporů (6:19)
  • Konkurence & jak je těžké v tomto businessu prorazit (10:50)
  • Americký soud rozhodl v neprospěch Argentiny v soudním sporu týkajícího se vyvlastnění akcií společnosti YPF - podrobnosti tohoto případu (14:34)
  • Foreign Private Issuer (24:45)
  • Cena akcie (26:00)
  • Vývoj tržeb (26:52)
  • Ocenění společnosti (29:19)


POSLECHNĚTE SI TAKÉ:


ZPĚTNÁ VAZBA:

Vaše zpětná vazba je pro mě důležitá. Máte-li k podcastu jakékoliv poznámky, zašlete mi je, prosím, na lenka@schanova.com. Děkuji. 

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu