ARCHIZOOM
ARCHIZOOM
Nov 8, 2021
ARTERIOR: Petr Hájek ARCHITEKTI
Play • 36 min

Hostem druhého dílu seriálu ARTERIOR je architekt Petr Hájek. Galerista a ředitel The Chemistry Gallery Petr Hájek si do své galerie pozval svého jmenovce, který je autorem nejnovější ročenky České architektury 2019 – 2020. Architekt stojí také za návrhem zvířecího krematoria Věčná loviště, za které je nominován na Českou cenu za architekturu 2021.

* * * *

Petr Hájek

Petr Hájek v roce 2009 založil vlastní architektonickou kancelář Petr Hájek Architekti. Navrhl úpravu Zámeckého návrší v Litomyšli nebo rozšíření Centra současného umění DOX+. Ve své tvorbě reaguje na kontext, ke kterému přidává svůj experimentální a umělecký ráz. Vyučuje na Fakultě architektury ČVUT, kde od roku 2017 působí jako profesor architektury. Byl zvolen Architektem roku 2018. Oceněn byl především za svou svébytnost a to, jaký vliv a přesah jeho práce má. 

Podle čeho architekt vybíral realizace do Ročenky české architektury, jak vnímá spolupráci s Leošem Válkou na dostavbě Centra současného umění DOX nebo jak vznikala realizace Věčná loviště, která má blíže k umělecké instalaci v přírodě než k architektuře? Na tyto dotazy odpovídal architekt galeristovi mezi uměleckými díly Jiřího Marka a Sabiny Knetlové v galerii na Letné.

* * * *

ARCHIZOOM.CZ

Publikujeme kvalitní architekturu. Mluvíme s lidmi okolo ní. Píšeme, fotíme a natáčíme. A náš původní obsah sdílíme s vámi na www.archizoom.cz

Sledujte ARCHIZOOM.CZ na FACEBOOKU
Sledujte ARCHIZOOM.CZ na LINKEDIN
Sledujte ARCHIZOOM.CZ na INSTAGRAMU
Sledujte ARCHIZOOM.CZ na YOUTUBE


Naše rubriky:

Rozhovory
Domy
Interiér
Arterior
Video

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu