SEZON III #10 O tym jak przygotowujemy rozwiązania dla klientów w oparciu o badania - Zofia Śmierzchalska i Jakub Dodot
Play • 38 min
  • W jaki sposób przygotowujemy rozwiązania dla klientów Allegro w oparciu o badania?
  • Jak wygląda ścieżka projektu od eksploracji do wdrożenia i późniejszego monitorowania? 
  • Jaką korzyść dają badania usability? 
  • Dlaczego warto, aby badanie było prowadzone przez dwoje badaczy? 

O współpracy między badaczami i projektantami UX rozmawialiśmy z Zofią Śmierzchalską - Design Managerką i Jakubem Dodotem - Senior UX Research Managerem w Allegro.

Zofia Śmierzchalska - Design Managerka

 UX Designer od 7 lat w Allegro. Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczęła już na studiach kończąc specjalizację Communication Design. Poza Allegro współpracowała z takimi firmami jak Orange czy InPost. Obecnie jako Team Leader dba o zaangażowanie użytkowników rozwijając między innymi usługę Allegro Smart oraz aplikacje mobilne. W swojej pracy uwielbia mieć stały kontakt z ludźmi i ceni sobie interdyscyplinarną współpracę. Im bardziej skomplikowany proces do przeprojektowania, tym bardziej fascynuje się swoją pracą. Fanka dobrego jedzenia, szczególnie kuchni włoskiej. Poza pracą również zajmuje się projektowaniem zamieniając jednak usługi i produkty na wnętrza, które są jej pasją. 

Jakub Dodot - Senior UX Research Manager

 UX Researcher od 10 lat związany z Allegro. Karierę zawodową zaczynał od projektowania z biegiem czasu zmieniając swoją specjalizację w kierunku UX researcher. Poza Allegro wspierał badawczo m.in. Ceneo, OLX, OtoMoto czy Otodom. Z całego wachlarza metod najlepiej czuje się w testach usability oraz ankietach. Od 3 lat zmienia swoją rolę ze specjalisty w kierunku managera zespołu badawczego, w którym  szuka kierunków rozwoju i optymalizacji pracy badawczej w dynamicznie zmieniającej się branży e-commerce. Z wykształcenia ekonomista i automatyk, postanowił jednak porzucić rachunkowość czy programowanie robotów na rzecz poznawania problemów klientów i optymalizowania dla nich stron i aplikacji. Prywatnie wielki fan motoryzacji, kolarstwa i zwolennik zdrowego trybu życia.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu