We Need More Space Podcast
#10 Przyszłość biznesu w branży kosmicznej - Space 2020
Apr 29, 2020 · 50 min
Play episode

W dziesiątym odcinku wracam do konferencji SpaceHUB Space 2020, którą miałem przyjemność zorganizować i poprowadzić w Warszawie, 25 stycznia 2020 roku. Oto nagranie z panelu dyskusyjnego o przyszłości biznesu w branży kosmicznej, zarejestrowane na tej konferencji, wraz z bardzo ciekawymi pytaniami od publiczności. Nagrania z 2 innych paneli dyskusyjnych możesz posłuchać w odcinku 3 - to panel o przyszłości eksploracji Księżyca, a w odcinku 7 o przyszłości eksploracji Marsa.

A wracając do biznesu. O czym była mowa podczas panelu? Wyobraź sobie, że miałbyś zainwestować swoje pieniądze w startup kosmiczny - to na co byś zwrócił uwagę? W co warto zainwestować? W firmę, która produkuje sprzęt czy raczej świadczy usługi? Jakie sektory branży kosmicznej będą rozwijały się w ciągu następnych dziesięciu, dwudziestu, a nawet pięćdziesięciu lat. W dyskusji nie zabrakło śmiałych pomysłów i idei, począwszy od białego wywiadu  dzięki danym satelitarnym a na windach kosmicznych skończywszy.

Panel poprowadził Grzegorz Maciaszek, przedsiębiorca i inwestor, a jego rozmówcami byli Jarosław Chojnacki i Grzegorz Brona. 

Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu