WaszaTurystyka podcast #46 - wywiad z Krzysztofem Moczulskim, prezesem Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”
Play • 42 min

W rok swojego 85-lecia, Gromada wchodzi w dobrej kondycji finansowej i kadrowej. Nikogo nie zwolniliśmy z powodu pandemii, działalność prowadzimy głownie dzięki własnym środkom. Rząd swoimi działaniami nie rozwiązuje problemów przedsiębiorców prywatnych – mówi Krzysztof Moczulski, prezes Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”. Gromada 10 lutego skończy 85 lat.


Hotelarze, podobnie jak branża turystyczna, najbardziej w tym roku potrzebuje stabilizacji decyzyjnej oraz czytelnych i długotrwałych warunków do działalności. Walk cenowa między hotelami nie służy konkurencji.


Gromadzie udało się utrzymać zarówno płynność finansową, jak i pracowników. A o tych ostatnich będzie w całej branży teraz trudno. Branża chodząca do tej pory za stabilną i odporną na kryzysy, utraciła zaufanie, jako pracodawca. Nawet ci, którzy mogliby wrócić, przez ostatnie kilkanaście miesięcy przebranżowili się. 


Pandemia spowodowała wstrzymanie inwestycji Gromady, ale niebawem ruszą prace nad nowym ośrodkiem w Międzyzdrojach.

Get bonus content on Patreon

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu