WaszaTurystyka podcast #34 - wywiad z Wiolą Samborską, dyrektorką Hydropolis
Play • 30 min

Istnieje duża dysproporcja między liczbą kobiet a liczbą mężczyzn zajmujących decydenckie stanowiska w branży turystycznej. Problem ten widzimy od lat i on niestety nie znika. Stąd pomysł roku kobiet w turystyce. Rozmawiamy o nim z pomysłodawczynią projektu, Wiolą Samborską, dyrektorką Hydropolis.


"Odległe miejsca, które kobiety zajmują na liście 100 najbardziej wpływowych osób tworzoną co roku przez portal WaszaTurystyka.pl, odzwierciedla problem, którym jest zbyt niska reprezentacja kobiet na wysokich stanowiskach w branży. W turystyce większość kadry pracowniczej to kobiety, a lista najbardziej wpływowych osób składa się z kobiet tylko w 1/4. Chcemy coś z tym zrobić, stąd pomysł Roku Kobiet w Turystyce, ogłoszony przez nas wspólnie na IX Forum Promocji Turystycznej" - mówi Wiola Samborska.


"W turystyce znamy mnóstwo profesjonalnych ekspertek, doskonale zarządzających i znających się na tym, co robią, które nadal mają szefów, choć same powinny nimi być. Często one same powołują się na to, że zostały obdarzone przez swoich szefów zaufaniem. W moim przekonaniu wyrazem zaufania byłoby właśnie oddanie im sterów zarządczych" - dodaje.

Get bonus content on Patreon

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu