WaszaTurystyka podcast #30 - duet ekspertów na IX Forum Promocji Turystycznej
Play • 25 min

Jeden z paneli IX Forum Promocji Turystycznej dotyczył problemu promowanie turystyki wśród młodzieży. Czy i jak promować turystykę wśród młodzieży szkolnej, czy młodzież ta jest dobrym klientem, jakie są najczęstsze błędy popełniane w sektorze turystyki młodzieżowej,


Organizacja wyjazdów dla dzieci i młodzieży – zarówno wycieczek, jak i obozów – to nie tylko biznes, ale i sposób wychowania sobie przyszłych klientów. Co ważniejsze, w obliczu degradacji tradycyjnego nauczania geografii w szkołach i coraz większej nieznajomości Polski wśród młodych ludzi, dobrze zorganizowana wycieczka może i powinna pełnić role „misyjną” – poznawania kraju i jego kultury.


Do “pojedynku” stanęli: Paweł Sławiński, dyrektor zarządzający Atas i Piotr Wiktorko, prezes Polan Travel.


Rozmawiali m.in. o projekcie „Turystyczna Szkoła”, z którym w ubiegłym roku wystartowała Polska Organizacja Turystyczna. Podstawą projektu miała być strona internetowa z bazą materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz bazą scenariuszy wycieczek szkolnych. Innym tematem był tzw. „program Czarnka”, mający pomóc w organizacji wycieczek szkolnych. W debacie była również mowa o szarej strefie, o tym co przeszkadza w rozwoju turystyki młodzieżowej a co ją może napędzać.

Get bonus content on Patreon

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu