WaszaTurystyka.pl podcast #10 - wywiad z Piotrem Heniczem, wiceprezesem Itaki
Play • 1 hr

Podczas tegorocznych wakacji najważniejsza nie będzie cena, nawet nie będzie to bezpieczeństwo, lecz hasło „wyjedźmy gdzieś”. Liczę na to, że produktu turystycznego będzie w tym roku więcej niż popytu na niego i że nie będziemy musieli go sprzedawać w po nieopłacalnych cenach – powiedział podczas podcastu nr 10. Portalu WaszaTurystyka.pl, wiceprezes Itaki, Piotr Henicz. 


Jeszcze nigdy decyzje polityków – nie tylko w Polsce – nie wpływały tak negatywnie na gospodarkę, w tym – turystykę. Do 2020 roku branża oczekiwała od polityków zbyt wielkiej pomocy, chciała tylko, by nie przeszkadzali.


Ilość środków zakumulowanych w sieciach hotelowych była wyższa niż zyski Itaki. Itaka nie zrezygnuje z oferty polskiej, ona jest doskonałym uzupełnieniem propozycji dla klientów wyjeżdżających od lat za granicę.


Touroperatorzy nie dbają tylko o swoje interesy. Oczywiście myślą o sobie, ale dbając o własne interesy, dbają jednocześnie o interesy agentów sprzedających nasza ofertę, przewoźników wożących klientów, przewodników, pilotów, animatorów.


Decyzja o większym zaangażowaniu się Itaki i Rainbow w prace Polskiej Izby Turystyki, oznacza odstawienie Polskiego Związku Organizatorów Turystyki na boczny tor.

Get bonus content on Patreon

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu