Audioknihy. Ako vznikajú, koľko stoja a ktoré žánre či autori sú najobľúbenejší?
Play episode · 33 min

Hosť podcastu: Ivan Sabo, šéf Publixing Ltd. a CEO platformy Audiolibrix

  • Rastie počúvanosť audiokníh, alebo stagnuje? Prečo sa v Česku počúvajú oveľa viac ako u nás?
  • Aké žánre najradšej počúvame my, Slováci? A ktorých autorov?
  • Ako vzniká audiokniha? Krok za krokom – výber knihy a hlasu, úprava, postprodukcia ap.
  • "Pred pár rokmi sa slovenskí autori nehrnuli do audiokníh, dnes je to už iné," tvrdí Ivan Sabo.
  • Ako vyzerá casting na hlas, ktorý načíta danú knihu?
  • Koľko trvá, kým sa nahrá audiokniha? A čo obnáša postprodukcia?
  • Aké sú náklady na výrobu audioknihy? Prečo vychádzajú na CD aj ako .mp3?
  • Na záver pridáme niekoľko konkrétnych tipov na audioknihy.

Tipy na knižné novinky:

Robo Roth prečíta kapitolu z novinky J.K.Rowlingovej Ikabog, ktorú môžu ilustrovať aj slovenské deti. Všetko na www.IkabogPribeh.sk.  

Peter Šloser navnadí na svoju novinku Polícia v rukách mafie, ktorú práve dopísal. 

Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame

Rozhovory ZKH
Rozhovory ZKH
SME.sk
Rektor Fikar: Chcel som z STU špičkovú univerzitu, idú ma odvolávať, lebo sa chceme spájať
"Senát tvrdí, že diskusia o spájaní univerzít mala najprv prebehnúť primárne v našich radoch a až potom sme s tým mali vystúpiť na verejnosť. Rolu hrá aj konflikt na FIIT, už rok počúvam reči, že senát ma bude odvolávať. Postupne to graduje. Dnes ešte neviem konkrétny dôvod pre ktorý ma idú odvolávať, čo mi nepríde celkom normálne, že týždeň pred odvolávaním neviem za čo ma idú odvolávať," hovorí rektor Slovenskej technickej univerzity Miroslav Fikar o tom, že akademický senát STU ho o týždeň chce odvolať z funkcie. "Otázka je, či chcete mať rektora hovorcu alebo vizionára. Často sa mi zdá, že náš akademický senát by bol najradšej, keby som bol hovorcom. Ja si osobne myslím, že rektor by mal byť aj vizionár a ukázať, že kam chce tá univerzita ísť. A v tomto je určitý problém medzi nami. Sú tam ostré hrany," dodáva o možných dôvodoch odvolávania rektor Fikar. Čo by znamenalo jeho odvolanie pre projekt spájania sa Univerzity Komenského s STU, ktorú rektori nedávno ohlásili? "Bojím sa toho, že by to znamenalo nielen stopku pre spájanie, ale aj určité smerovanie STU, či chce zostať v druhej lige a či sa nechce náhodou prepadnúť do tretej amatérskej ligy, kde ľudia chodia do práce, robia, učia, ale nie sú špičkoví. Moja vízia, s ktorou som išiel do funkcie, bola, aby STU bola špičková univerzita," hovorí odvolávaný rektor. Ako by vyzeralo spájanie najlepších univerzít na Slovensku? A je toto vyvrcholenie sporu na Fakulte informatiky a informačných technológií? Ako sú nastavené sily v akademickom senáte pri odvolávaní rektora? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s rektorom STU Miroslavom Fikarom.
16 min
hmmm... | podcast psychologickej poradne IPčko.sk
hmmm... | podcast psychologickej poradne IPčko.sk
IPčko.sk
Ako v hlbokom bazéne so studenou vodou. Aj taký bol život v detských domovoch
Keď sa povie detský domov, možno viacerých z Vás premkne ľútosť. Je to samozrejme smutné, keď dieťa nemôže vyrastať zahrnuté láskou svojich rodičov a miesto toho žije v  akejsi štátnej inštitúcii. Hneď za tým však môže nasledovať myšlienka, že takéto zariadenia, či už sa volali detské domovy, sirotince alebo inak, poznáme z histórie už veľmi dlho a tak asi majú svoj zmysel. Možno uvažujete takto, možno nie, faktom však zostáva, že opustené deti vždy boli a vždy budú súčasťou našej spoločnosti, ale ústavná starostlivosť je len jednou z možností ako sa o ne postarať. Preto nielen o tom, aké iné formy náhradnej starostlivosti poznáme, ale aj o tom či sú opustené deti zodpovednosťou štátu, či našou, ako sa v histórii menili detské domovy, aké dopady má toto prostredie na životy detí, koľko trvá adopcia, ako funguje profesionálna rodina a ako pomáhať, či skôr nepomáhať opusteným deťom sme sa rozprávali so sociálnym pracovníkom a riaditeľom občianskeho združenia Návrat, ktoré poskytuje pomoc a  podporu náhradným rodinám opustených detí, Mgr. Markom Roháčkom. Ak Vás zaujala teória vzťahovej väzby a chceli by ste sa dozvedieť viac, vypočujte si našu predošlú epizódu so psychoterapeutkou Zuzanou Zimovou s názvom O čom je teória vzťahovej väzby, alebo môžu za všetko Vaši rodičia? Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk: ipcko.sk  ⌲ Dobrá linka: dobralinka.sk  ⌲ Krízová linka pomoci: krizovalinkapomoci.sk  Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook: facebook.com/hmmmpodcast  ⌲ Instagram: instagram.com/hmmm_podcast  ⌲ Youtube: youtube.com/user/IPcko  ⌲ E-mail: podcast@ipcko.sk  Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu): patreon.com/ipckohmmm  ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko): ipcko.darujme.sk/3057  ⌲ Prenájom štúdia: ipcko.sk/prenajmite-si-studijko-na-nahravanie-podcastu  hmmm... pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko instagram.com/marek__franko    ⌲ Produkcia a odborný dohľad: Mgr. Lenka Nemcová instagram.com/happylela, PhDr. Marek Madro, PhD.  instagram.com/marcusmadro  a Mgr. Zuzana Juráneková instagram.com/zuzkajuranekova
51 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu