„After bola pre mňa okamžite obrovská láska a závislosť,“ vraví instagramerka Rebecca Andrýsková
Play episode · 27 min

Hosť podcastu: Rebecca Andrýsková, instagramerka a manažérka fanklubu After

  • Kedy sa začala jej vášeň pre sériu After od Anny Todd?
  • Aké boli stretnutia s Annou Todd? O čom sa zhovárali?
  • Naozaj je séria After akoby Fifty Shades pre tínedžerov, ako to tvrdia niektoré médiá?
  • Zaujímavosti a pikošky o druhom filme After – Sľub, ktorý prichádza do slovenských kín 3.septembra 2020.
  • Treba si pred návštevou kina prečítať  minimálne prvý a možno aj druhý diel?
  • Ako vznikol slovensko-český profil After na Instagrame a čo tam možno nájsť?

Anna Todd exkluzívne pre slovenských čitateľov o knihe a filme After - Sľub. Pár slov pridá aj režisér filmu Roger Kumble.Ukážka z filmu After - Sľub.Úryvok z knihy číta herečka Zuzana Jurigová Kapráliková.

Tipy na knižné novinky:

Adriana Macháčová prezradí niečo o novinke Dokonalý manžel, ktorú práve dopísala.

Sledujte viac knižných tipov moderátora na Instagrame

 

Medzi nami
Medzi nami
SME.sk
Neveru by sme mali menej súdiť. Veľa párov je ukážkových len navonok
Nepriznávame ju, netolerujeme ju a možnože jej ani celkom nerozumieme, no pritom je omnoho častejšia, než by sme pripustili. Nevera. Má desiatky foriem a moderný svet ju spravil oveľa prístupnejšou. Nikdy vraj nebolo ľahšie byť neverný a zároveň nikdy nebolo také ľahké na neveru prísť. Epizóda o tejto citlivej a spoločensky tabuizovanej téme uzatvára druhú sériu podcastu Medzi nami. Michaela Žureková sa v nej rozpráva s dokumentaristkou Dianou Fabiánovou, ktorá o nevere už niekoľko rokov natáča dokumentárny film a zisťuje, či sú aj ľudia na Slovensku neverní, prečo neveru páchajú a aké to má pre nich dôsledky. "S neverou je stále spojená stigma. Podvedení ľudia sa cítia menejcenní alebo majú pocit, že druhí ľudia sa na nich budú pozerať tak, že neboli pre svojho partnera dosť. Aj tí, ktorí neveru páchali, sú považovaní za tých zlých. V spoločnosti máme tendenciu škatuľkovať, no nie je na prvý pohľad jednoduché povedať, kto je zlý a kto dobrý," hovorí Fabiánová. V rozhovore načrtáva aj možnosti, ako riešiť, ak v partnerstve nefunguje sexualita, a jedna strana po nej túži, zatiaľ čo druhá nie. "Chápem, že pre mnohých je nepredstaviteľné teraz partnerovi povedať - tak si to vyrieš inak, ale buď aspoň s nami ako s rodinou, alebo - ja to potrebujem, tak si to poriešim po svojej linke. No komunikácia často ani neprebehne, a potom sú z toho nevery, partner sa cíti zradený a dochádza k rozchodom," hovorí Fabiánová, podľa ktorej je nevera previerka vzťahu. Aj počas nakrúcania totiž pochopila, že niektoré partnerstvá, ktoré ešte nie sú celkom "mŕtve" a je v nich láska, dokáže nevera posilniť. Viac si vypočujete v podcaste. Podcast Medzi nami sa zameriava na ženské a lifestylové témy a je rozdelený na série. V aktuálnej sérii s názvom Citlivé miesta sa venujeme témam, ktoré sú chúlostivé, v spoločnosti tabuizované a bojíme sa o nich hovoriť. Ak máte návrhy na zlepšenie alebo pripomienky, napíšte nám na zena@sme.sk.
38 min
Pravidelná dávka
Pravidelná dávka
pravidelnadavka.sk
172. Vzostup a pád antibiotík
O minulosti, súčasnosti a budúcnosti antibiotík. Akým problémom čelí ich využitie? A ako ich nahradíme? ----more---- Referencie: [1] Adedeji, W. A. (2016). THE TREASURE CALLED ANTIBIOTICS. Annals of Ibadan Postgraduate Medicine, 14(2), 56–57. Retrieved from http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28337088 [2] FastStats - Life Expectancy. (n.d.). Retrieved October 22, 2020, from https://www.cdc.gov/nchs/fastats/life-expectancy.htm [3] Aminov, R. I. (2010). A brief history of the antibiotic era: Lessons learned and challenges for the future. Frontiers in Microbiology, 1(DEC). https://doi.org/10.3389/fmicb.2010.00134 [4] Baltz, R. H. (2018). Synthetic biology, genome mining, and combinatorial biosynthesis of NRPS-derived antibiotics: a perspective. Journal of Industrial Microbiology and Biotechnology, 45(7), 635–649. https://doi.org/10.1007/s10295-017-1999-8 [5] Wright, G. (2014, April 30). Perspective: Synthetic biology revives antibiotics. Nature. Nature Publishing Group. https://doi.org/10.1038/509S13a [6] Gerstmans, H., Criel, B., & Briers, Y. (2018, May 1). Synthetic biology of modular endolysins. Biotechnology Advances. Elsevier Inc. https://doi.org/10.1016/j.biotechadv.2017.12.009 [7] Pedrolli, D. B., Ribeiro, N. V., Squizato, P. N., de Jesus, V. N., Cozetto, D. A., Tuma, R. B., … Cerri, M. O. (2019, January 1). Engineering Microbial Living Therapeutics: The Synthetic Biology Toolbox. Trends in Biotechnology. Elsevier Ltd. https://doi.org/10.1016/j.tibtech.2018.09.005 [8] Stokes, J. M., Yang, K., Swanson, K., Jin, W., Cubillos-Ruiz, A., Donghia, N. M., … Collins, J. J. (2020). A Deep Learning Approach to Antibiotic Discovery. Cell, 180(4), 688-702.e13. https://doi.org/10.1016/j.cell.2020.01.021 [9] Laxminarayan, R., Duse, A., Wattal, C., Zaidi, A. K. M., Wertheim, H. F. L., Sumpradit, N., … Cars, O. (2013, December). Antibiotic resistance-the need for global solutions. The Lancet Infectious Diseases. https://doi.org/10.1016/S1473-3099(13)70318-9 [10] Antibiotic - Wikipedia. (n.d.). Retrieved October 22, 2020, from https://en.wikipedia.org/wiki/Antibiotic *** Dobré veci potrebujú svoj čas. Staň sa patrónom Tvojho obľúbeného podcastu cez Patreon ❤️ (https://bit.ly/PatreonPD) alebo nás podpor jednorazovo či trvalým príkazom (https://bit.ly/CHCEMpodporit). Ďakujeme!
17 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu