פרק 12: דחיינות זה כמו סיוע הומניטרי
Play • 1 hr 19 min

אז למה אנחנו דוחים דברים כל הזמן, ומה אנחנו יכולים לעשות בנושא?

 

פרק 12 שלנו הוא פרק מיוחד משתי סיבות: גם כי הוא הוקלט בשידור חי עם כמה עשרות מאזינים, וגם כי הייתה לנו אורחת מיוחדת: תמר אלמוג, המייסדת של Co.Do, עובדים לבד ביחד - מיזם שנועד לעזור לחוקרים, עצמאים, ועוד אנשים שרוב העבודה שלהם היא עצמאית להתמודד עם אתגרי דחיינות מרובים.

בפרק הזה, אורן וחגי עושים יד אחת ומנסים לפתור את הבעיות של כל דחייני העולם באמצעות הדוגמה של צה"ל במלחמת ששת הימים: הדרך להתמודד עם משימה גדולה ומפחידה היא לפרק אותה לחלקים קטנים, להתמודד עם כל אחד מהחלקים בנפרד, וכך להגיע להישג גדול.

לעומתם, תמר מתמקדת בשאלת המוטיבציה: בדיוק כמו שהרבה מהמשאבים שמושקעים בסיוע הומניטרי "זולגים" והולכים לגורמים שלא צריכים אותם - ולפעמים ממש לידיים הלא נכונות, כמו למשל מיליציות חמושות - כך גם אצלנו, המוטיבציה "זולגת" מהמשימות החשובות למשימות פחות חשובות. הפתרון שתמר מציעה הוא לייצר מנגנונים של מוטיבציה אינטרינזית למשימות החשובות: חיזוקים משותפים וחברים, פרסים קטנים, ועוד.

 

רוצים להגיב, להעיר, ולהציע נושאים לפרקים? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו, או שלחו לנו מייל!

רוצים להזמין אותנו לערוך השוואה חדשה אצלכם במשרד (או בבית)? מלאו את הטופס!

המוזיקה בפודקאסט: Electric Soul (Foudre Lapin's Theme) by coruscate (c) copyright 2013 Licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) license.  http://dig.ccmixter.org/files/Coruscate/40980 

[בגלל לוח הזמנים, אנחנו משחררים את הפרק ללא הערות פרק מלאות. ההערות יעלו לעמוד הפרק במהלך היום, מבטיחים, מחר נעשה את זה!]

 

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu