פרק 41: הסכסוך האירי זה כמו ארנב בבית
Play • 1 hr 16 min

הסכסוך האירי הוא סכסוך עתיק ומדמם שנמשך כבר מאות שנים, ובפרק הזה של אסור להשוות הזמנו את ד"ר צאלה רובל, שמתמחה בהיסטוריה אירית, כדי ללמוד עוד על הסכסוך הזה - ולגלות מה אפשר ללמוד ממנו על שאלות של שני מאזינים שונים: איתי והגנון, ואלמוג והארנב.

במקרה של איתי, שניסה בשנה האחרונה להיאבק בוועד ההורים כנגד קנייה מופרזת של מתנות לחגים וכנגד מתנות ממוגדרות, אנחנו מסתכלים על הסכסוך מנקודת המבט של הקתולים האירים: איך אתה מנצח מאבק כשאתה בבירור בצד החלש, וצריך לגייס את הרוב הדומם לטובתך?

במקרה של אורטל, שגרה בדירת שותפים וגילתה יום אחד שאחת השותפות הביאה לדירה ארנב, אנחנו מסתכלים על הסכסוך מנקודת המבט של הבריטים: למה גם כאשר הצד שלך הוא הצד החזק, חשוב להיזהר מאד בהפעלת כוח כדי לא לייצר תגובת נגד לא רצויה?

באמצעות שתי השאלות והליווי המקצועי של צאלה, אנחנו לומדים עוד על הסכסוך האירי - ועל דינמיקות של יחסים בין קבוצות חזקות לקבוצות חלשות.

 

רוצים להגיב, להעיר, ולהציע נושאים לפרקים? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו, או שלחו לנו מייל!

 

מקורות

הספר Modern Ireland: A Very Short Introduction מאת Senia Pašeta

הספר Northern Ireland: A Very Short Introduction מאת Marc Mulholland

הספר War From the Ground Up מאת אמיל סימפסון

 

קריאה נוספת

הסדרה Derry Girls בנטפליקס

הספר Say Nothing מאת פטריק ראדן קיף

 

המוזיקה בפודקאסט: Electric Soul (Foudre Lapin's Theme) by coruscate (c) copyright 2013 Licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) license.  http://dig.ccmixter.org/files/Coruscate/40980

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu