TV 2 Sykkelpodden
TV 2 Sykkelpodden
Jan 21, 2021
Ep. 118 - Nyheter og Edvald intervju
Play • 50 min
Sykkelpodden gir deg en gjennomgang av de siste nyheter og har i tillegg snakket med Edvald Boasson Hagen fra treningsleieren han er på med sitt nye lag Total Direct Energy. Boasson Hagen snakker blant annet om trenerbytte og rittprogram og en meget godt «timet» termin for sitt første barn.
Prestasjonsprat
Prestasjonsprat
North Stories
Formtopping for utholdenhetsprestasjon
Det nærmer seg ski-VM og det er flere pågående vintermesterskap, så det får tankene våre inn på temaet formtopping! Formtopping handler om de tingene du gjør for å forberede deg til å prestere ditt aller beste. Formtopping er i stor grad basert på erfaringer og tradisjoner, mye på følelser og noe på menneskets fysiologi. Så formtopping er mer en kunst enn en eksakt vitenskap. Det er kanskje ingen andre uker i en utøvers treningssyklus det hersker mer usikkerhet rundt heller enn akkurat formtoppingen, og de fleste erfarne utøvere har kommet frem til sin strategi på bakgrunn av prøving og feiling. Kan man treffe bedre og feile mindre? Vi diskuterer formtopping med både vitenskap og erfaringer.  God lytt! Følg oss på @prestasjonsprat Litt bakgrunnsartikler:  Y. Le Meur et al. (2012) Tapering for competition: A review, Science & Sports, 27(2), 77-87,ISSN 0765-1597, https://doi.org/10.1016/j.scispo.2011.06.013. (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0765159711001213) Bosquet L, Montpetit J, Arvisais D, Mujika I. (2007). Effects of tapering on performance: a meta-analysis. Med Sci Sports Exerc. 39(8), 1358-65.  doi: 10.1249/mss.0b013e31806010e0. PMID: 17762369. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17762369/ Mujika I, Padilla S. (2003). Scientific bases for precompetition tapering strategies. Med Sci Sports Exerc. 35(7):1182-7. doi: 10.1249/01.MSS.0000074448.73931.11. PMID: 12840640. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12840640/ See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.
1 hr 20 min
Jeg kan ingenting om vin
Jeg kan ingenting om vin
Dagens Næringsliv
20. Hvordan oppbevarer du en åpnet vinflaske?
Merete har alltid 10-20 åpnede flasker i huset, men slår aldri så mye som en dråpe i vasken. Hør tommelfingerregler for når det ikke lenger er noe vits i å drikke restene, og hva du heller kan gjøre med dem. Ukens viner: Natural Selections Gysler Riesling Trocken 2019 https://www.dn.no/smak/vin/natural-selections-gysler-riesling-trocken/4-1-87908 Giovanni Rosso Barbera 2019 https://www.dn.no/smak/vin/giovanni-rosso-barbera/4-1-117574 Hvitvin  Kruger-Rumpf Abtei Rupertsberg Riesling Trocken 2019 https://www.dn.no/smak/vin/kruger-rumpf-abtei-rupertsberg-riesling-trocken/4-1-108881 Riesling GG Pittersberg 2019 https://www.dn.no/smak/vin/riesling-gg-pittersberg/4-1-108882 Wittmann Westhofener Riesling Trocken 2019 https://www.dn.no/smak/vin/wittmann-westhofener-riesling-trocken/4-1-108231 Dönnhoff Riesling Trocken 2020 https://www.dn.no/smak/vin/donnhoff-riesling-trocken/4-1-114363 Sterkvin  20 YO Tawny https://www.dn.no/smak/vin/20-yo-tawny/4-1-112972 Rødvin på halvflasker  Fontodi Chianti Classico DOCG 2017 https://www.dn.no/smak/vin/fontodi-chianti-classico-docg/4-1-118228 David Duband Chambolle-Musigny 2017 https://www.dn.no/smak/vin/david-duband-chambolle-musigny/4-1-118229 David Duband Gevrey-Chambertin 2017 https://www.dn.no/smak/vin/david-duband-gevrey-chambertin/4-1-118230 Ridge Lytton Springs 2018 https://www.dn.no/smak/vin/ridge-lytton-springs/4-1-118231   See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.
24 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu