MNV #236: Dokážeme si správně přát? A proč jen věřit nestačí?
10 min

Pokud se zajímáte o osobní rozvoj a četli jste například nějaké knihy od Napoleona Hilla nebo viděli klidně jen film Tajemství, jistě vám neuniklo, že úspěšní a bohatí lidé se nebojí definovat své cíle a nebojí se si o ně říct. Zkrátka a dobře nebojí se si přát. A vlastně ani nemusíte zmiňované knihy číst, stačí si jen všimnout, jak úspěšní lidé mluví o svém úspěchu. V podobném duchu o něm mluvila i Romana Ljubasová v předchozí epizodě, kde jsem s ní dělal rozhovor. Kdybych chtěl, abyste si z tohoto rozhovoru a Romanina příběhu odnesli jen jednu jedinou věc, byla by to její schopnost umět si správně přát.

Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
34: Vít Prokůpek: Intuice ve vyjednávání pracuje proti nám
Vít Prokůpek je profesionální, velmi známý vyjednavač. Mezi nejznámější vyjednavače se zařadil díky své knize o vyjednávání i díky tomu, že naučil vyjednávat velké množství manažerů, obchodníků a podnikatelů. Na vyjednávání má pragmatický pohled. I podle toho poznáte profesionála.  S Vítem Vám prozRADIMe, co je na vyjednávání nejobtížnější a jaké disciplíny ve vyjednávání najdete. Dozvíte se, jak se při vyjednávání chová náš mozek. Často padáme do svých vlastních pastí a Vít Vám vysvětlí, proč a jak jim předejdete.  S Vítem jsme se bavili o ceně kurzů vyjednávání v zahraničí. Budete překvapení, kolik to vlastně je. PoRADIMe Vám, jak si zajistíte úspěch u vyjednávacího stolu a jak byste měli přistupovat ke kompromisu. Rozebrali jsme vyjednávání z pozice síly a Vít Vám prozradí, jak byste měli postupovat, když na Vás někdo tlačí.  Dozvíte se, v čem se někteří lektoři vyjednávání mýlí a jaká rizika postupujete, pokud se jimi budete řídit. Vít Vám řekne, jak to je ve vyjednávání s pravdou a co se stane s dohodou, když máte připravené neprůstřelné argumenty. Podíváme se na rozdíly mezi ovlivňováním a manipulací a jak je to při vyjednávání s hranicemi morálky.  ProzRADIM Vám, proč byste se měli stydět, červenat a bez čeho nemůžete na našem trhu existovat. A také se dozvíte, v čem se mnou můj kolega, profesionální vyjednavač a kamarád Vít Prokůpek, vůbec nesouhlasí.
45 min
Svobodné universum
Svobodné universum
Pořady Kupředu do minulosti a Rada starších
Jarmila Klímová 1. díl: Lidstvo, které se bojí, je nejlépe ovladatelné stádo
„Každý má dvě možnosti – buď jsme naplněni láskou, nebo strachem.“ To jsou slova geniálního německo-amerického fyzika, autora teorie relativity, Alberta Einsteina, který také říkal: „Nikdy nemám strach z budoucnosti, beztak brzy přijde.“ Z jiné strany o tomtéž hovořil jeho krajan, německý filozof a spisovatel Friedrich Nietzsche, který upozorňoval: „Strach lže, a ty mu věříš.“ A proč tak záleží na tom, abychom dokázali zvládat strach, zvlášť ten nejsilnější strach o samotnou existenci, který je však kořenem i menších strachů? Jak píše duchovní spisovatel, Eckart Tolle, strach má mnoho příčin. Bojíme se ztráty, neúspěchu, zranění. Ale veškerý strach je v podstatě strachem našeho ega ze smrti a neexistence. Rozhodla jsem se, že vás dnes citáty utluču, a proto ještě doplním, že možná nejlepší odpověď na to, proč bychom se měli snažit zvládnout svůj strach, mám od další duchovní osoby, Anthony de Mella, který řekl: „Jen lidé, již se zbaví strachu ze smrti, konají dobro.“ Ano, strach a jeho důsledky budou mimo jiné tématem našeho dnešního rozhovoru, protože právě to je slovo, jev a emoce, které ať už jsou vyřčeny, nebo nevyřčeny, nyní rezonuji mnoha oblastmi našich životů, zejména po nečekané koronavirové krizi, ze které ještě zdaleka nejsme venku. A přítomnost strachu nyní ovlivňuje naše zdraví, uvažování, rozhodování a většinou nikoliv k lepšímu. O strachu a jeho následcích budeme hovořit s doktorkou Jarmilou Klímovou, psychiatričkou, psychoterapeutkou, která se už léta věnuje především psychosomatice. 1. díl, 27.11.2020, www.KupreduDoMinulosti.cz
37 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu