BroňaCast
BroňaCast
Nov 19, 2020
BroňaCast 025 - Největší překladatelské perly českého dabingu
Play • 8 min

Tak tohle se vážně nepovedlo! Aneb největší překladatelské trapasy, na které můžete narazit ve filmech. Zvládnete přijít na to, co chtěl básní, ehm, překladatel říct?

HausboTalk Petra Horkého
HausboTalk Petra Horkého
Petr Horký
KAREL JANEČEK: "Demokracie jsou zralé na krach. Lidem se vyplácí lhát a podvádět."
Karel Janeček nepotřebuje představovat - matematik, investor, sociální reformátor, osobitý muž, který některé rozčiluje, jiným imponuje. Podporuje polyamorii (i když teď se to asi mění!), obdivuje krásné ženy, vynalezl nový volební systém, který postupně zavádí po celém světě, angažuje se v boji proti korupci, podporuje pozitivní společenskou změnu. Známe se snad už deset let, byli jsme spolu na cestách a líbí se mi, že Karel moc nevnímá hranice jako bariery. To je možná rys, který se mu prolíná všemi oblastmi života,  to je možná to, co některé štve a jiným se líbí. Ještě před uveřejněním tohoto rozhovoru mi napsal: "Je třeba čelit svým strachům, najít odvahu i sílu a chránit naše hodnoty, z nichž ta klíčová, svoboda, je dnes v ohrožení. Lepší krátký život ve cti nežli dlouhý život v hanbě (islandské přísloví)" Dnešní společnost se extrémně rozděluje - Vyplatí se lhát a manipulovat - Demokracie všude po světě jsou na krach - Naučme se cítit a myslet - Emoce jsou nedílnou součástí všeho. Díky za příležitost natáčet v coworkingovém prostoru Sněmovní 7! Odkazy:  www.kareljanecek.com Březnový blog: https://blog.aktualne.cz/blogy/karel-janecek.php?itemid=36192 www.volebnitrenazer.cz www.volbyjinak.cz Pro hráče a milovníky black jacku Karlova první globálně úspěšná aplikace: www.sba21.com - statistical black jack analyzer www.petrhorky.cz www.snemovni7.com
41 min
Jsem PAŘÍK a RADIM
Jsem PAŘÍK a RADIM
Radim Pařík
38: Tomáš Nezmeškal: Oldschoolers mají spoustu výhod
Často se mi to nestává, ale Tomáš Nezmeškal to dokázal už dvakrát. Poprvé jsem se u něj červenal, když mě představoval jako vůbec prvního hosta jeho podcastu Oldschooler´s. Podruhé jsem se červenal, když si právě mě vybral jako člověka, který ho má důkladně vyzpovídat a představit ho posluchačům.   Hádáte správně: Tomáše jsem nešetřil. Když zpověď, tak pořádná.  Poslechněte si tento speciální díl a dozvíte se, jaké to pro Tomáše bylo vyrůstat v socialismu a bez kapesného. A v kolika letech musel vést své první velké vyjednávání. Zjistíte, jak prožíval rok 1989, jaké výhody podle Tomáše mají Oldschoolers – lidi, kteří zažili socialismus – a jak se liší od mileniálů. Tomáš povypráví, co ho vedlo k tomu začít studovat vysokou školu v 39 letech - pro některé už v post-produktivním věku.  Uslyšíte 3 největší zklamání v lidech, které Tomáš v životě zažil. A taky za co by si sám Tomáš pořádně nafackoval.   Na závěr jsem Tomáše donutil říct do kamery osobní vyznání manželce Evě, se kterou jsou spolu už 30 let. Uslyšíte i to, v čem jsme si podle Evy s Tomášem podobní.  Tomáši, děkuju. Vážím si toho, že sis na vyzpovídání vybral právě mě. Jsi skvělý společník, vypravěč, stratég a hlavně: kamarád.  A teď už pospěšte poslouchat. Nic inspirativnějšího dnes neuslyšíte.
1 hr 11 min
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu