Zážeh
Zážeh
May 9, 2022
39: Jaromír Škára | Jaké je právní povědomí podnikatelů
Play • 42 min
„Neignorujte nové zákony. Neuniknou vám příležitosti pro nový byznys. A vy se vyhnete nepříjemným překvapením.”

Jaromír Škára z advokátní kanceláře Škára & Partners se zaměřuje hlavně na podnikatele. Jak sám říká, stará se o podnikatele stejně jako rodinný lékař. Hledá totiž cesty tam, kde je ostatní nevidí. Velký fanda Cimrmana, který vše dělal stylem pokus-omyl. A tato metoda se prý dost často objevuje i v našem právním řádu. Paráda!

Abychom se my podnikatelé v té džungli zákonů vyznali, rozjel Jaromír s kolegy z advokátních kanceláří projekt Zákony zavčas. Takový právní antivirus a překladač v jednom. Vychytaná služba pro podnikatele, která upozorňuje na změny v legislativě, a ještě je přeloží z právničtiny do lidštiny. Posílá notifikace o nové legislativě, která se týká přímo vašeho byznysu. Takže buď můžete mít svého právníka, nebo studovat veškerou legislativu sami, anebo si spustit Zákony zavčas.

Právo je prý velmi kreativní. No, když to říká právník, asi na tom něco bude. V podnikání nám právo vymezuje hřiště a dává mantinely, kde můžeme všude hrát. Když chceme hrát fér a bez nepříjemných překvapení, chce to ty mantinely znát. A díky této znalosti můžeme najít i nové příležitosti.

Jenže ruku na srdce, čeští podnikatelé mají hlavně povědomí o daňových zákonech, protože daně se platit musí. S ostatní legislativou to trochu pokulhává. V nejnovějším Zážehu proto probíráme …

🔸 Jak se Jára Cimrman otiskl do právního řádu?
🔸 Jaké je právní povědomí podnikatelské veřejnosti?
🔸 Jak k právu přistupovat proaktivně i jako malá firma?
🔸 Co jsou Zákony zavčas a jak Zákony zavčas fungují?
🔸 Na co se v nejbližší době připravit?

Jako vždy, i tady máme bonus. Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh
Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu