Komentarz ekspertów: Rok wojny w Ukrainie
Play • 1 hr 56 min

Mija ROK od początku niesprowokowanej i brutalnej INWAZJI Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.  

📅 Data 24 lutego 2022 r. przeszła do historii jako dzień, w którym Federacja Rosyjska rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Nieuzasadniony atak na niepodległe i suwerenne państwo, jakim jest Ukraina, wywołało znaczne zaniepokojenie nie tylko w samej Ukrainie, Europie, ale również na całym świecie. UE jako organizacja oparta na wartościach takich jak poszanowanie godności ludzkiej, wolności, demokracji i prawach człowieka, zdecydowanie potępia działania Rosji i reaguje na wyzwania, jakie stawiają przed wspólnotą europejską konsekwencje tej brutalnej agresji. Spotkanie ma na celu podsumowanie mijającego roku wojny w Ukrainie z udziałem zaproszonych znamienitych ekspertów.  


Prowadzący:   

🔹 Bartłomiej Małczyński - specjalista ds. UE w EUROPE DIRECT Kraków, członek Forum Młodych Dyplomatów.  

🔹 Bartosz Oleszko-Pyka - redaktor portalu Onet.pl, członek Forum Młodych Dyplomatów.  

Prelegenci:  

🟡 Marzenna Guz-Vetter – p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.  

🟡 Prof. Gen. Bogusław Pacek - dyrektor Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, profesor UJ, generał dywizji w stanie spoczynku.  

🟡 Dr Michał Piekarski  – adiunkt w Zakładzie Studiów nad Bezpieczeństwem Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.  

🟡 Bartłomiej Kucharski – dziennikarz, współpracował z kilkoma polskimi i zagranicznymi redakcjami z branży militarnej, związany przede wszystkim z miesięcznikiem "Wojsko i Technika".  

__________

Punkt EUROPE DIRECT Kraków prowadzony przez Instytut Polityk Publicznych. Działanie współfinansowane przez Unię Europejską.

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu