Radio Nadodrze
Radio Nadodrze
Apr 1, 2020
S2 odc. 6: Iza Duchnowska i Andrzej Hejne (Osobliwy Audiospacer)
Play • 10 min

Słuchając szóstego odcinka Osobliwego Audiospaceru posłuchamy o tradycyjnej piekarni pana Andrzeja na ulicy Rydygiera i studiu muzycznym Studio Paulińska.

Iza Duchnowska to jedna z najbardziej aktywnych osób na Nadodrzu, kolejne działania inicjuje w swoim hostelu Hart - na Artystycznym Podwórku przy ulicy Rydygiera. Nam opowiedziała o swojej pracy marzeń i sztuce na naszym osiedlu.
Andrzej Hejne zaś przywołał muzyczne tradycje studia przy Paulińskiej. Gra w zespołach Las Rzeczy i Kormorany - Wykluczeni, a dla nadodrzańskiego podcastu opowiedział o angażowaniu lokalnej społeczności wokół studia muzycznego.

>>> Nadodrzański Podcast to opowieści mieszkańców o swoim osiedlu.
Chcemy przedstawić historię Nadodrza w formie opowieści nagranych o tym miejscu: będą opowieści związane z historią, wydarzeniami kulturalnymi, filmami kręconymi na osiedlu i muzyką tworzoną na Nadodrzu.

>>> Rozpoczynamy Osobliwym Audiospacerem po Nadodrzu, zrealizowanym we współpracy z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym jest o ludziach, którzy Nadodrze znają jak własną kieszeń, którzy tam tworzą i którzy o tym opowiedzą.

Narracja stworzona przez Michała Występka i Pawła Krawczyka wybrzmi głosem Aleksandry Listwan. Opracowanie muzyczne: Karol Skrzypiec. Wszystkie nagrania wokalne dokonane zostały w studiu pracowni muzycznej przy ul. Paulińskiej 4/8. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław.

>>>Izabela Duchnowska - menadżerka i animatorka kultury, inicjuje i angażuje się w lokalne wydarzenia. Nadodrzańska patriotka, zawiadowczyni HARTu.

>>> Andrzej Hejne to muzyk, kompozytor, tekściarz. Gra w zespołach Las Rzeczy, Kormorany - Wykluczeni. Współpracuje z Teatrem Biuro Podróży. Zawiaduje pracownią muzyczną i studiem nagraniowym przy Paulińskiej 4/8. Andrzej jest odpowiedzialny za studio nagraniowe, w którym dokonane zostały wszystkie nagrania lektorskie wykorzystane w Osobliwym Audiospacerze po Nadodrzu.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu