Radio Nadodrze
Radio Nadodrze
Apr 1, 2020
S2 odc. 3: Maciej Bielawski i Paweł Krawczyk (Osobliwy Audiospacer)
Play • 13 min

Trzeci odcinek Podcastu o Nadodrzu zabiera nas na ulicę Słowiańską, śladem najbardziej charakterystycznych budynków osiedla - naziemnego schronu projektu Richarda Konwiarza i szpitala resortowego.

Przy dawnych rogatkach Wrocławia spotkamy Macieja Bielawskiego, który opowie o swoich wspomnieniach z Dworca Nadodrze, a mniej widoczne "podbrzusza miast" odkryje Paweł Krawczyk.

>>> Nadodrzański Podcast to opowieści mieszkańców o swoim osiedlu.
Chcemy przedstawić historię Nadodrza w formie opowieści nagranych o tym miejscu: będą opowieści związane z historią, wydarzeniami kulturalnymi, filmami kręconymi na osiedlu i muzyką tworzoną na Nadodrzu.

>>> Rozpoczynamy Osobliwym Audiospacerem po Nadodrzu, zrealizowanym we współpracy z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym jest o ludziach, którzy Nadodrze znają jak własną kieszeń, którzy tam tworzą i którzy o tym opowiedzą.

Narracja stworzona przez Michała Występka i Pawła Krawczyka wybrzmi głosem Aleksandry Listwan. Opracowanie muzyczne: Karol Skrzypiec. Wszystkie nagrania wokalne dokonane zostały w studiu pracowni muzycznej przy ul. Paulińskiej 4/8. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław.

>>> Maciej Bielawski - ur. w 1975. Publikował w czasopismach "Ha!art", "Wysokich Obcasach" oraz w magazynie „Helikopter”. W 2016 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Twarde parapety”,

>>> Paweł Krawczyk - Główny sprawca Osobliwego Audiospaceru po Nadodrzu. Studiował anglistykę w Krakowie, nie skończył. Przeprowadził się do Wrocławia, gdzie żył w miłym luzie. Hedonista hobbysta - popija kokosy w Kambodży, a co dalej - czas pokaże. We Wrocławskim Teatrze Radioaktywnym od 2015 roku. Szykuje warsztaty z niewygody. Lubi: Wrocław, dobrą książkę, nie lubi: łańcucha rowerowego ocierającego o prowadnicę, brutalnych ludzi

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu