Aug 16, 2020
Де шукати сучасну оперу? #5 Сучасна опера між абсурдом та політикою, між мюзиклом та кіно
У період модернізму композитори переосмислювали усі складові опери, в тому числі і сюжет — від гротеску, іронії та сарказму до абсурду, від «кулінарних» опер до гостросоціальних, політичних. Та попри усі оновлення опері не вдавалося повернути минулу популярність, що й змусило констатувати факт «смерті опери». Що буває після «смерті» та чи актуальна ця теза зараз, а також як на занепад опери вплинуло кіномистецтво та чи є позитивні сторони від такого впливу — слухайте у п’ятому епізоді подкасту.
В епізоді згадуються опери:
Штраус _«Саломея»_, _«Електра»_, Прокоф’єв _«Гравець»_, _«Любов до трьох апельсинів»_, Кейдж _«Євроопера 5»_, Тронд Райнхольдтсен _«Ніщо»_, Беріо _«Опера»_, Шнітке _«Джезуальдо»_, _«Життя з ідіотом»_, Мартинов _«Вправи й танці Гвідо»_, Мійо _«Бідний матрос»_, Пулєнк _«Груди Терезія»_, Шостакович _«Ніс»_, Етвеш _«Три сестри»_, Брехт та Вайль _«Піднесення та падіння міста Махагоні»_, _«Тригрошова опера»_, Штокгаузен _Гелікоптер-квартет_ з опери «Середа» з циклу _«Світло»_, Ноно _«Прометей»_.
Підтримайте The Claquers на _Patreon_
Щоб послухати наступний епізод якомога раніше — підписуйтеся на подкаст та доєднуйтеся до сторінок The Claquers у соц. мережах:
_Facebook_
_Telegram_
_Instagram_