Existuje krajina, kde je všetko v poriadku?
Play episode · 22 min

Špeciálny diel podcastu Ženských kruhov vznikol v spolupráci s režisérkou filmu Medzi nami Zuzanou Límovou. Ide o druhú časť záznamu online diskusie na tému Na pôrode záleží za každých okolností. Hosťkami Zuzany Límovej boli Andrea Poloková z občianskeho združenia Mamila a Miroslava Rašmanová zo Ženských kruhov Diskusiu zastrešila mimovládna organizácia Človek v ohrození.

Tretia, záverečná časť podcastu je zameraná na divácke otázky. Dozviete sa v nej odpovede napríklad na otázky, či existuje na svete krajina, kde je všetko v poriadku alebo či sú na Slovensku možné ambulantné a domáce pôrody a či je možné dosiahnuť zmenu pôrodnej starostlivosti, bez pohnevania si zdravotníkov.

Zuzana Límová je nezávislá novinárka a dokumentaristka. Režírovala autorský dokument MEDZI NAMI (Before I Met You), ktorý vyvolal búrlivú diskusiu o slovenskom pôrodníctve a prispel k pozitívnym zmenám. Pravidelne publikuje a spolupracuje na vzdelávacích projektoch doma i v zahraničí.

Andrea Poloková sa venuje podpore dojčenia a pomoci pri dojčení. Prednáša o vplyve pôrodu na dojčenie, kontakte koža na kožu bezprostredne po pôrode a rozmanitých aspektoch dojčenia. Vedie občianske združenie MAMILA. Je autorkou knihy Praktický návod na dojčenie.

Miroslava Rašmanová podpredsedníčka občianskeho združenia Ženské kruhy, kde sa venuje sa téme ľudských práv žien pri pôrode, podpore kompetencií žien a bioetickým otázkam spojeným s reprodukciou. Je spoluautorkou knižky Bonding – matkina náruč po pôrode, podieľala sa tiež na prieskume podpory dojčenia v slovenských nemocniciach.

Informácie spomínané v podcaste nájdete aj tu:

Ako hodnotí WHO Slovensko v ochrane dojčenia: https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/veda/who-2020-code/

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu