Філософський Сад. Епізод XVII. Про місце філософії у бізнесі. Бесіда з Юрієм Филюком та Дем’яном Ом.
Play • 1 hr 6 min

Філософський Сад.  Епізод XVII.
Про місце філософії у бізнесі.
Дем’ян Ом і Юрій Филюк поговорили про те, чи можливо все-таки змінити українські реалії у кращий бік.

В історії урбаністики та добробуту міста існує такий термін, як «ефект Більбао». Йдеться про появу музею Гуггенхайма, яка призвела до економічного буму та розквіту сірого, непомітного портового міста.

Коли міркуєш над цим ефектом, на думку одразу спадає ім’я івано-франківського підприємця та активіста Юрія Филюка.

У 2014 році у всіх на вустах опинився не звичний нам Львів чи «гарріпотерські» Чернівці, а Івано-Франківськ. Заслуга Филюка у цьому чимала. Наприклад, разом із проактивними однодумцями він заснував проект «Тепле Місто», залучивши сто підприємців, з якими відкрив перший в Україні громадський ресторан «Urban Space 100». Заклад спрямовує левову частку прибутку на творчі громадські програми. Уже шість років місто розвивається і квітне.

Більше про еволюцію мислення, меценатство та розвиток українських міст слухайте в подкасті.

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять із людьми бізнесу?». Як і чому люди стають поціновувачами культури, як долучаються до діалогу з людьми мистецтва про шедеври музики чи живопису, театру чи літератури.

https://culturalhub.org/filosofskyi-sad/

Демьян Ом и Юрий Филюк поговорили о том, возможно ли все-таки изменить украинские реалии, и кто должен брать ответственность за благополучие — представитель общества или власти.

В истории урбанистики и благосостояния города существует такой термин, как «эффект Бильбао». В его основе лежит история о появлении музея Гуггенхайма, которое привело к экономическому буму и расцвету серого, незаметного портового города. Когда размышляешь над эффектом Бильбао, в голову сразу приходит имя ивано-франковского предпринимателя и импакт-инвестора Юрия Филюка.

В 2014 году на слуху был не раскрученный Львов или «гаррипотерские» Черновцы, а Ивано-Франковск. Роль Юрия в этом не второстепенная. Например, вместе с проактивными единомышленниками он основал проект «Тепле Місто», привлек 100 предпринимателей к инвестированию в первый украинский общественный ресторан «Urban Space 100». Львиную долю прибыли заведение перечисляет творческим общественным программам. Уже шесть лет город развивается и процветает.

Больше об эволюции мышления, меценатстве и развитии украинских городов слушайте в этом выпуске подкаста "Философский Сад"

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu