Філософський Сад. Епізод XV. Чи виховують суспільство театральні фестивалі? Розмова з Веронікою Скляровою та Демьяном Ом.
Play • 1 hr 17 min

Філософський Сад. Епізод XV.
Чи виховують суспільство театральні фестивалі?

Щ
ороку Європейська комісія виділяє сотні мільярдів євро на програми мобільності. Ці кошти допомагають людям подорожувати в інші країни задля отримання знань! Таким чином Євросоюз піклується про розвиток неформальної освіти, мистецтва, інклюзії. Програми досить насичені та, водночас, захопливі. До того ж, у більшості випадків безкоштовні або, як варіант, учасникам покривають левову частку витрат. Люди різного віку щасливі брати участь у таких проектах.

Навіщо це робиться? Подібні програми сприяють розвитку співдружності країн. Громадяни відчувають підтримку своїх держав, починають розвивати власний бізнес, економіка процвітає, конфлікти мінімізуються, країни входять до рейтингу найбезпечніших і розвинених.

Україна ще не вийшла на такий рівень, але не все так погано. Країна має дуже багато проактивних людей, які подорожують, налагоджуючи горизонтальні зв'язки між містами, спілкуються з європейськими інституціями, привозять додому новий досвід. Вони організовують виставки, фестивалі, театри, перфоманси.

Як, наприклад, Вероніка Склярова — крос-культурна лідерка, програмна директорка Parade-fest, фестивалю про право харків'ян на Харків і мистецтво у ньому.

Автор «Філософського Саду» Дем'ян Ом та Вероніка Склярова поміркували про революцію у країні та мистецтві, настрої суспільства та цінність театру.

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять із людьми бізнесу?». Як і чому люди стають поціновувачами культури, як долучаються до діалогу з людьми мистецтва про шедеври музики чи живопису, театру чи літератури.

https://culturalhub.org/filosofskyi-sad/

Ежегодно Европейская комиссия выделяет миллиарды сотен евро на программы мобильности. Эти средства направлены на что, чтобы люди путешествовали в разные страны мира для... получения новых знаний. Евросоюз очень заботится о развитии неформального образования, искусства, инклюзии. Программы довольно насыщенные и при этом очень увлекательные, к тому же, зачастую бесплатные. Как вариант, участникам покрывают львиную долю трат. Разумеется, люди разных возрастов счастливы участвовать в таких проектах.

Зачем это делается? Так развивается содружество между разными странами. Граждане видят, что государство о них заботится, поддерживает. Каждый может развиваться, начинать собственный бизнес. Экономика процветает, конфликты минимизируются, страны попадают в рейтинги самых безопасных и развитых.

Украина пока только на полпути к такому образу жизни, но не все так плохо. В стране очень много проактивных людей, которые путешествуют, налаживая горизонтальные связи между городами, общаются с европейскими институциями, привозят домой новый опыт. Они организовывают выставки, фестивали, театры, перфомансы.

Как, к примеру, Вероника Склярова — кросс-культурный лидер, программный директор Parade-fest, фестиваля о праве харьковчан на Харьков и искусство в нем.

Автор «Философского сада» Демьян Ом и Вероника Склярова порассуждали о революции в стране и искусстве, настроениях общества и ценности театра. Подробности слушайте в подкасте.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu