Філософський Сад. Епізод VI. Про театр і життя у ньому. Розмова з Володимиром Петренком та Дем’яном Ом.
Play • 1 hr 19 min

Філософський Сад. Епізод VI. Про театр і життя у ньому.
Розмова з Володимиром Петренком та Дем’яном Ом.


Театр — не просто різновид дозвілля. Це можливість для глядача перезавантажитися, відірватися від гаджетів. Зрештою, почути тишу. Про театр і життя в ньому можна говорити вічно. Існуватиме він, певно, також вічно. Подумати лише: все рано чи пізно завершується. Окремі види мистецтва — не виключення. Але чомусь здається, що з театром цього не станеться.

З часів Стародавнього Риму люди любили спостерігати за грою інших. Сьогодні, в епоху шаленого розвитку технологій та величезної кількості розваг, люди досі із задоволенням спостерігають за акторською грою. На атмосферу півтемної зали, де промені прожекторів граються з танцюючими у повітрі пилинками, а підлога поскрипує під важкими кроками часу, зміни не впливають.

Знайомтеся: Володимир Петренко — художній керівник Дніпровського театру «Віримо!» і заслужений діяч мистецтв України. Режисер, який створює театр одночасно всередині та зовні себе. З першого погляду, схоже, ніби Володимир Петренко і засновник Відкритого Університету U, автор проєкту «Філософський Сад» Дем’ян Ом представляють два зовсім різні світи. Один створює театр, а інший приходить туди в якості глядача. Під час шостого випуску подкасту та «Тез» у проєкті «Філософський Сад» Дем’ян та Володимир шукали відповіді на запитання: за якими емоціями люди ходять на спектаклі та різноманітні постановки?

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять із людьми бізнесу?». Як і чому люди стають поціновувачами культури, як долучаються до діалогу з людьми мистецтва про шедеври музики чи живопису, театру чи літератури.

https://culturalhub.org/filosofskyi-sad/

Читайте тези тут: https://creativity.ua/filosofskyi-sad/

Зробіть свій внесок в краудфандінг кампанію — ми готуємо англійську версію тез, щоб голоси українських мислителів прозвучали в Європі: https://biggggidea.com/project/filosofskij-sad-dialogi-pro-ukransku-kreativnu-ekonomiku/

____
Владимир Петренко — художественный руководитель Днепровского театра «Верим!» и заслуженный деятель искусств Украины. А также режиссер, который создает театр одновременно внутри и снаружи себя.

Казалось бы, Демьян Ом и Владимир Петренко представляют два совершенно разных мира. Один — создает театр, а другой приходит туда в качестве зрителя, искать ответы на свои вопросы.

Зачем люди приходят на спектакли и постановки? На этот и другие вопросы Демьян и Владимир искали ответы в «Философском Саду».

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu