MEERA
MEERA
Sep 28, 2020
Lucie 'Meera' Štancová a Pavel 'Saník' Janko: dobrovolníkem v ašrámu
Play episode · 1 hr 48 min

Současná covid krize jim nedovolila vycestovat za hranice. Za to jim umožnila rozšířit si jogové obzory na rodný hroudě. Vyzkoušet si, jaké to je, mít na starost jógový ašrám v Česku, splnit si tak společný sen a k tomu se seznámit s původci jógy - tradicí Náth Panth. Žít společně s Yogi Sat Nathem a jeho žačkou Augharpir Unmani Nath. Zažít jógu jinak - tradičně. Předávanou z úst do ucha. Jeden na jednoho. Jako tomu bylo za starejch časů. Posunout jogovou praxi zase o level vejš. Ponořit do toho ještě hloubš. 

V ašrámu strávili celkem 28 dní jako dobrovolníci. Dostali ho na zodpovědnost. Pečovali o příchozí hosty. Vedli lekce jógy. Relaxační pobyt. Vařili z toho, co dům dal. Plevelili zahradu. Sklízeli úrodu. Budovali si vztah k fyzické práci. Upevňovali ten k Matce Přírodě. Žili udržitelně. Bez odpadově. Přirozeně. Na samotě. Meditovali. Ladili se na svůj dech. Na zdroj. Podstatu. Změnili svá stará přesvědčení. I Sadhanu. Transformovali se. 

V dnešním díle sdílí autorka podcastu svou zkušenost se svým jogínským kamarádem. Díl vznikl s několika týdenním odstupem jako reakce. Reakce na vaše dotazy, který se často točili právě okolo našeho společnýho dobrovolnickýho programu, zážitku. 

Více o naší zkušenosti na https://navodkpouziti.cz/, o ašrámu na FB https://www.facebook.com/asramvdolnicermne/ nebo http://www.yogashrama.cz/ . Tip od Páji: Kniha Cesta k lásce https://www.databazeknih.cz/knihy/cesta-k-lasce-97747 , lekce se Saníkem tady https://www.facebook.com/yogasanik/

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu