Tomáš Sedláček - Udržování neudržitelnosti
Play • 1 hr 37 min

Ekonom se světovou reputací Tomáš Sedláček a jeho přednáška "Udržování neudržitelnosti" o chybějících vizích, vydojených kravách a ceně pravdy... :-)

"Když nenabídneme žádné hodnoty, bude se vzniklé prázdno zaplňovat věcmi, které hodnotu nemají..." - Tomáš Sedláček


PODPOŘTE NÁŠ PODCAST A STAŇTE SE NEURAZITELNÝMI VIPATRONY ZDE: https://patreon.com/neurazitelny

VIDEO VERZE PŘEDNÁŠKY: https://www.youtube.com/watch?v=g3jiD_jbyZ4

CITÁTY Z PŘEDNÁŠKY A NEURAZITELNY NEWSLETTER (abyste se o všem dozvěděli jako první a mohli být u toho příště třeba s námi :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ ROZHOVOROVÝ PODCAST "Stůl pro tři": https://anchor.fm/stulprotri

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes. Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat na FF UK i hodně odolné hosty. ;-)


V rámci přednášky Tomáše Sedláčka "Udržování neudržitelnosti" se dozvíte například:

– freudiánský přeřek ve slavné Trumpově větě “Let’s make America great again” (06:07)

– v jakou neviditelnou ruku Tomáš věří (ruka trhu to není) a několik podpůrných důkazů (38:35)

– praktický příklad, jak vás filozofie může zachránit od rozbití držky (52:50)

– proč se nemusíme bát přelidnění Země a jaký to má překvapivý důvod (1:13:02)


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Když se řekne ekonom Tomáš Sedláček, kniha Ekonomie dobra a zla asi vytane na mysli nejednomu z nás.  To ale zdaleka není jediná zajímavost, která je s ekonomem "vzhledu a chování bohéma" spjata. ČSOB si jej vybrala za svého hlavního ekonomického stratéga a institut GDI jej dokonce zařadil mezi 100 nejvlivnějších světových myslitelů. Stejně tak z hlediska knižního nezůstalo pouze u jeho slavné prvotiny, v roce 2016 obohatila autorskou kategorii "Tomáš Sedláček" nová kniha "2036 - Jak budeme žít za 20 let", v roce 2018 přibyla první kniha (ze zamýšlené trilogie) nazvaná "Druhá derivace touhy". Velmi dobře ho znají také čtenáři Hospodářských novin a serveru Aktuálně, kde má Tomáš Sedláček blog těšící se hojné návštěvnosti čtenářů. Manželskému páru Markéta Sedláčková Tomáš Sedláček se narodil syn Kryštof, kterému Tomáš věnoval právě svou knihu Ekonomie dobra a zla.

 V roce 2019 obohatil Tomáš Sedláček YouTube kanál našeho projektu poprvé, následně došlo ještě na rozhovor u Stolu pro tři, který je aktuálně naším nejoblíbenějším rozhovorovým videem. Tomáš je zkrátka ideálním hostem pro jakýkoli formát. :-)

Jsme ohromně rádi, že se v listopadu roku 2018 Tomáš Sedláček přednášky "Udržování neudržitelnosti" s podtitulem "(Ko)lapsy ekonomie a filozofie" zhostil. Přednáška na jednu stranu velmi nápaditá (takové podobenství o krávě skutečně nutí k zamyšlení), na stranu druhou upřímná a dokazující, že ani ekonomika dobra a zla nezůstala ušetřena. :-)


Večery na FF UK jsou český podcast pro ty, kdo odmítají stát na místě, znají opojnou chuť vzrušení z nového dobrodružství a chtějí se nadšeně rozeběhnout k bráně poznání, aby odhalili tajemství skrytá za ní. :-)

Buďte příště s námi přímo ve Velké aule, je to paráda -- přihlaste se k odběru novinek na https://neurazitelny.cz! :)

Chceme potěšit všechny, kdo si rádi poslechnou podcast česky, jednoznačně prokázat, že přednášky nemusí být nudné, a vtáhnout vás do úžasných příběhů, které se píší všude kolem nás. V popisu epizody najdete odkaz na video přednášku pro milovníky pohyblivých obrázků. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Večery na FF UK rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu