Václav Moravec - Politická kultura v ČR
Play • 2 hr 3 min

Oblíbený moderátor Václav Moravec a jeho přednáška "Politická kultura v ČR" o kreativních pravdách, hostech vyhozených z Otázek a tančících moderátorech. :-)

" Věřím ve slušnost a zdravý rozum. Je to čím dál těžší, ale věřím." - Václav Moravec


VIDEO VERZE PŘEDNÁŠKY: https://www.youtube.com/watch?v=W-LgjKRi8Tw

CITÁTY Z PŘEDNÁŠKY A NEURAZITELNY NEWSLETTER (abyste se o všem dozvěděli jako první a mohli být u toho příště třeba s námi :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ ROZHOVOROVÝ PODCAST "Stůl pro tři": https://anchor.fm/stulprotri

CHCETE SE STÁT PARTNERY PODCASTU? Napište nám: https://neurazitelny.cz/kontaktujte-nas/

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes. Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat na FF UK i hodně odolné hosty. ;-)


V přednášce Václava Moravce se dozvíte například:

- Kdo skutečně stvořil Andreje Babiše (a ani Václav tomu původně nemohl uvěřit) - 21:36

- Kterých miliardářů si opravdu váží a u kterých je naopak stran jejich majetku skeptický - 35:25

- Kde si politici velmi nenápadně a nepozorovaně testují, kam až můžou zajít - 1:07:32

- Co ho hodně mrzí u žen v politice (a není to jejich počet) - 1:53:23


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Věděli jste, že je Václav Moravec moderátor? ;-) Touhle "novinkou" vás asi nepřekvapíme, ale co třeba informace, že pochází z podhůří Orlických hor, které ho ve velké míře ovlivnilo do budoucího života (jak jsme zjistili v přednášce) a kde i začínal se svou kariérou? A že je to kariéra velmi barvitá: mohli jste se s ním setkat na rádiích Český rozhlas, Evropa 2, Frekvence 1, Impuls nebo dokonce v české sekci rádia BBC, za kteréžto působení získal ocenění Novinářská křepelka. Je také držitelem hned čtyř cen TýTý pro nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky.

Zásadním milníkem jeho mediálního působení se stal rok 2004, kdy Česká televize začala vysílat nedělní debatu "Otázky Václava Moravce" (OVM), kde si Václav svým nekompromisním a na faktech založeným přístupem rychle získal přízeň široké základny diváků. V roce 2015 pak přibyla ještě Václavova "psychohygiena", jak v přednášce označil pořad Fokus Václava Moravce -- od té doby tedy moderuje pro ČT Václav Moravec pořady dva. 

Přednáška "Politická kultura v ČR" se odehrála 25. listopadu 2019 a bylo to pro nás velké jubileum -- šlo totiž o krásný kulatý XX. Večer na FF UK, takže bylo jasné, že to chce nějakého hosta par excellence. A Václav v tomto směru rozhodně nezklamal! :-) Zjistili jsme například proč odhaluje před vysíláním Otázek Václav Moravec plat některým politikům, zda by si troufnul na moderování MS v ledním hokeji či že je nečekaně talentovaným imitátorem politických osobností. :-)


 Večery na FF UK jsou český podcast pro ty, kdo odmítají stát na místě, znají opojnou chuť vzrušení z nového dobrodružství a chtějí se nadšeně rozeběhnout k bráně poznání, aby odhalili tajemství skrytá za ní. :-) Buďte příště s námi přímo ve Velké aule, je to paráda -- přihlaste se k odběru novinek na https://neurazitelny.cz! :) Chceme potěšit všechny, kdo si rádi poslechnou podcast česky, jednoznačně prokázat, že přednášky nemusí být nudné, a vtáhnout vás do úžasných příběhů, které se píší všude kolem nás.

V popisu epizody najdete odkaz na video přednášku pro milovníky pohyblivých obrázků. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Večery na FF UK rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu