Jindřich Šídlo - Smutný příběh českých médií
Play • 1 hr 41 min

Novinář a politický komentátor Jindřich Šídlo a jeho smutný příběh o skutečné síle médií, jejich proměnách (nejen) při změně vlastníků a také jejich velmi nejisté budoucnosti... :-)

"Peníze jsou pro všechna média na světě základní problém jejich fungování, jejich nezávislosti, jejich sebevědomí a jejich budoucnosti..." - Jindřich Šídlo


PODPOŘTE NÁŠ PODCAST A STAŇTE SE NEURAZITELNÝMI VIPATRONY ZDE: https://patreon.com/neurazitelny

VIDEO VERZE PŘEDNÁŠKY: https://www.youtube.com/watch?v=dXG5-QPB7YY

CITÁTY Z PŘEDNÁŠKY A NEURAZITELNY NEWSLETTER (abyste se o všem dozvěděli jako první a mohli být u toho příště třeba s námi :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ ROZHOVOROVÝ PODCAST "Stůl pro tři": https://anchor.fm/stulprotri

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes. Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat na FF UK i hodně odolné hosty. ;-)


V rámci přednášky Jindřicha Šídla "Smutný příběh českých médií" se dozvíte například:

- Jaký je Jindřichův nejoblíbenější novinový titulek všech dob - 00:18

- U kterého politika Jindřich zažil nejpřímější pokus ovlivnit česká média - 10:16

- Jakou událost označují někteří novináři za 11. září českého tisku - 34:36

- Děsivé pravidlo internetu a sociálních sítí, které byste ve vlastním zájmu měli znát - 1:01:42


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Ačkoli je nyní jeho jméno nejčastěji spjato s internetovým satirickým pořadem, vytvořil Jindřich Šídlo Šťastné pondělí až relativně nedávno ve své novinářské kariéře. Ta je ale velmi barvitá, jmenujme například média jako Respekt, Mladá Fronta Dnes, Hospodářské noviny či Česká televize.

Za svou práci také získal mnoho ocenění, například Cenu Ferdinanda Peroutky a Novinářskou cenu. Zároveň opanoval Jindřich Šídlo Twitter, kde se jeho profil těší velké oblibě a v roce 2013 byl dokonce zvolen "Osobností roku" českého Twitteru. Je držitelem Křišťálové lupy za rok 2018 v kategorii Osobnost roku a Online video.

V osobním životě miluje Jindřich Šídlo fotbal - fandí londýnskému Arsenalu, i když si kvůli Lize mistrů a Anglické lize musí platit dvě různé televize. :-)

Máme velikou radost, že jsme mohli přednáškový rok 2019 otevřít právě přednáškou Jindřicha Šídla "Smutný příběh českých médií" s podtitulem "Vývoj nás žene směrem, který nás děsí..." Přednáška se uskutečnila 21. ledna 2019 ve vyprodané velké aule Filozofické fakulty, která se od počátku dobře bavila i zamýšlela nad nastíněným mediálním vývojem. :-) Záznam již tradičně natočil a sestříhal Kuba Křenek. :-)


Večery na FF UK jsou český podcast pro ty, kdo odmítají stát na místě, znají opojnou chuť vzrušení z nového dobrodružství a chtějí se nadšeně rozeběhnout k bráně poznání, aby odhalili tajemství skrytá za ní. :-)

Buďte příště s námi přímo ve Velké aule, je to paráda -- přihlaste se k odběru novinek na https://neurazitelny.cz! :)

Chceme potěšit všechny, kdo si rádi poslechnou podcast česky, jednoznačně prokázat, že přednášky nemusí být nudné, a vtáhnout vás do úžasných příběhů, které se píší všude kolem nás.

V popisu epizody najdete odkaz na video přednášku pro milovníky pohyblivých obrázků. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Večery na FF UK rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu